Skip to content Skip to footer

Dywaniki łazienkowe – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Urządzając wymarzoną łazienkę, warto zadbać nie tylko o dobrej klasy armaturę czy ładne kafle, ale też o drobne, ale mające ogromny wpływ i na wystrój, i na funkcjonalność detale. Jednym z przydatnych akcesoriów są dywaniki łazienkowe, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlaczego to praktyczne rozwiązanie?

Dlaczego warto kupić specjalne dywaniki do łazienki?

Dywaniki pełnią w łazience podwójną rolę. Po pierwsze, jako tekstylia ocieplają to z natury surowe, często niezbyt przyjemne pomieszczenie. Sprawiają, że wygląda przytulniej i bardziej zaczyna przypominać klimatyczny salon kąpielowy niż szpitalne pomieszczenie. Odpowiednio dobrane, dodają charakteru i określonego stylu.Po drugie, łazienkowe dywaniki są także bardzo praktyczne. Po kąpieli stopy nie muszą mieć kontaktu z zimnymi, nieprzyjemnymi kaflami – wystarczy stanąć na miękkim dywanie. Tekstylia chłoną także wodę, zapobiegając nachlapaniu w całym pomieszczeniu. Izolując od zimnych kafli, znacznie zwiększają wygodę korzystania z łazienki – zwłaszcza zimą.

Które dywaniki łazienkowe sprawdzą się najlepiej?

Aby dywaniki łazienkowe rzeczywiście dobrze się sprawdziły na co dzień, trzeba stawiać na produkty wysokiej jakości. To oznacza wytrzymały, odporny na częste pranie materiał, który z czasem nie straci ładnego wyglądu. Plusem będzie także jego chłonność. Drugie istotne kryterium to warstwa antypoślizgowa – w łazience obowiązkowa. Tylko specjalne łazienkowe dywaniki z wykończeniem zapobiegającym poślizgnięciu się będą bezpieczne w przypadku kafli czy mokrych po kąpieli lub prysznicu stóp.

Jaki styl dywaników do łazienki wybrać?

Wybierając dywaniki łazienkowe, większość osób zwraca uwagę również na wygląd. Nic dziwnego – to przecież także element dekoracyjny, więc ważne, aby dobrze się prezentował.W tej kwestii warto zadbać o to, by dywaniki tworzyły harmonijną całość z wystrojem łazienki. Jeśli kafle są wzorzyste – najlepsze będą dywaniki jednokolorowe, jeśli podłoga ma jednolity kolor – można zaszaleć z nadrukami. Kolor powinien współgrać z kolorystyką łazienki, pasować do innych akcesoriów. Również jeśli chodzi o styl, istnieje dużo możliwości: to gładkie dywany do minimalistycznych łazienek, łazienkowe dywaniki typu boho czy z marokańskimi wzorami.

Dywaniki łazienkowe dostępne są w ofercie Vege Home.