Skip to content Skip to footer

Ekologiczne pompy ciepła powietrze-woda

Modna dziś ekologia, dbanie o środowisko, myślenie o przyszłości swojej i Ziemi przyczyniły się do pozytywnych rozwiązań odnośnie sposobu ogrzewania budynków i pozyskiwania ciepłej wody użytkowej. Wpływ na to ma też minimalizowanie kosztów produkcji oraz świadomość tego, że zbudowanie domu to jedna kwestia, zaś późniejsze jego utrzymanie to druga sprawa.

Popyt na pompy ciepła powietrze-woda

Z korzyścią zarówno dla klientów jak i producentów mamy duży wybór pomp ciepła powietrze-woda. Można na poczekaniu otrzymać wycenę zainstalowania takiego systemu grzewczego.Bardzo dobrą sprawą jest fakt, że takie pompy ciepła powietrze-woda można instalować w budynkach już użytkowanych. Dotyczy to domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz jakichkolwiek innych nieruchomości.Doświadczenie osób, które korzystają z tego typu rozwiązania technologicznego pokazuje, że taka inwestycja jest godna uwagi i polecenia.

Mądra i dalekosiężna inwestycja

Pompy ciepła powietrze-woda mają dobroczynny wpływ w zapobieganiu skażeniu środowiska. Energia potrzebna do ogrzewania budynku jest pozyskiwana ze źródeł odnawialnych takich jak: powietrze, grunt i woda. Dzięki takim rozwiązaniom emituje się znacznie mniej dwutlenku węgla do atmosfery. W chłodne dni urządzenie służy do ogrzewania pomieszczenia, zaś w upalne dni, dzięki dodatkowej funkcji ,,active cooling” może służyć do obniżania temperatury we wnętrzu. Z powodzeniem służy jako klimatyzacja.Uzyskana informacja odnośnie możliwości konkretnego typu pompy, ceny oraz kosztów eksploatacji pomoże zdecydować, jaki rodzaj pompy wybrać. Większy wydatek jednorazowy może szybko się zwrócić a nawet zacząć procentować.

Nowoczesność dodatkowym atutem

Nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda mają zautomatyzowaną obsługę. Można sterować nimi przez internet a także wcześniej wykryć ewentualne awarie w pracy pompy.

Większy wydatek na początku inwestycji, jaką jest budowa domu i zainstalowanie systemu grzewczego zwraca się w krótkim czasie w czasie eksploatacji. Poza tym wygoda podczas obsługi urządzenia, pozwala zaoszczędzić czas i ewentualne następne wydatki z tym związane.

Praca nowoczesnych pomp jest cicha i można ją stosować także z powodzeniem w zabudowie szeregowej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.