Skip to content Skip to footer

Lampy i żyrandol – sposób na ciekawy pokój dziecka

Pokój dziecka to miejsca zaczarowane. Nasze dzieci powinny czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo. Nie można zapomnieć o umeblowaniu, które musi być nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim radosne, by dziecko mogło przyjemnie spędzać w nim czas. Dopełnieniem wystroju dziecięcego królestwa jest oświetlenie. Jak wybrać lampy do pokoju malucha, które poradzą sobie w walce z potworami?

Spiderman czy jednorożce?

Wybierając tanie żyrandole do pokoju naszego malucha, warto skoncentrować się na modelach, które są radosne i kolorowe.

W pokoju małej księżniczki świetnie będą wyglądały 3 serduszka na suficie czy uśmiechnięta chmurka. W pokoju małego zdobywcy sprawdzi się rakieta kosmiczna, planety czy samolot. U miłośnika superbohaterów nie może zabraknąć pajęczyny, po której wspina się Spiderman.

Bardzo interesującym wyborem są również tanie żyrandole tekstylne. Barwne klosze, na których znajdują się postaci bajkowe, zwierzęta czy kolorowa tęcza rozjaśnią i rozweselą każdy pokój.

Warto również pamiętać, że tanie żyrandole tekstylne bardzo łatwo zmienić. Wystarczy założyć abażur z innym obrazkiem i wystrój pokoju dziecka już jest inny. Jest to wyjątkowo tani i szybki sposób na wprowadzenie nowości do wnętrza.

Do walki z potworami

W pokoju dziecka bardzo ważne jest również wykorzystanie lamp stojących. Dzieci, które mają ogromną fantazję często potrzebują niewielkiego światła, które pomoże ujarzmić potwory pojawiające się w nocy. Nie należy tego lekceważyć. Mała, tania lampa da delikatne światło, które pomoże dziecku samodzielnie spędzić noc w swoim pokoju.

Tanie lampy stołowe można rozstawić w wielu punktach pokoju. Dzięki temu uzyskamy kilka punktów świetlnych, które będą subtelnie rozjaśniały wnętrze. Lampy stołowe można ustawić na szafce koło łóżka, na półkach, gdzie znajdują się zabawki dziecka, komodzie czy biurku.

Tania lampa w kształcie liska na szafce nocnej będzie świeciła delikatnie i subtelnie. Króliczek rozjaśni każdy mrok, a dinozaur wykluwający się z jaja rozweseli każdą straszną noc. Wybierając tanie lampy do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę, by dawały jedynie delikatne światło. Bardzo często lampy w pokoju maluchów muszą palić się przez całą noc. Mocne, ostre światło będzie utrudniało dziecku zaśnięcie.