Skip to content Skip to footer

Jak działają kołdry obciążeniowe?

Szybkie tempo życia sprawia, że coraz więcej osób mierzy się z trudnym do zredukowania napięciem. Pojawia się przewlekłe zmęczenie, problemy z wyciszeniem, zaburzenia snu. Jak sobie z nimi radzić? Skuteczną pomocą może okazać się specjalna kołdra obciążeniowa. Co to takiego i w jaki sposób wspiera dobre samopoczucie?

Jak produkowane są kołdry obciążeniowe?

Kołdra obciążeniowa to nietypowy rodzaj nakrycia. Jej podstawową funkcją nie jest bowiem ochrona przed chłodem. Kołdra nie musi także służyć wyłącznie podczas nocnego wypoczynku. Z powodzeniem stosuje się ją w ciągu dnia jako specjalne narzędzie terapeutyczne.Wyglądem kołdra czy koc obciążeniowy przypominają tradycyjną pościel. Najczęściej materiał zewnętrzny to bawełna lub przyjemny w dotyku plusz. Różni się natomiast wypełnienie. To nie pierze czy lekka syntetyczna pianka, ale małe, szklane kulki umieszczone w kilkudziesięciu komorach. To one nadają kołdrze charakterystyczny ciężar, dzięki któremu ma ona szczególny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Kołdra obciążeniowa – zastosowanie

Kołdry obciążeniowe ze względu na stymulację czucia głębokiego poleca się wszystkim, u których występują zaburzenia integracji sensorycznej. To narzędzie powszechnie wykorzystywane podczas terapii wspierającej rozwój osób w spektrum autyzmu czy ADHD.Kołdra obciążeniowa ma jednak pozytywny wpływ na samopoczucie także każdej innej osoby. Stymulując czucie głębokie, pomaga w wytwarzaniu serotoniny, czyli hormonu szczęścia. W ten sposób redukuje napięcie, pomaga w wyciszeniu i wygaszeniu lęków. Jej regularne stosowanie działa wspomagająco w leczeniu zaburzeń lękowych, depresji czy zaburzeń snu. To gadżet, dzięki któremu łatwiej osiągnąć stan relaksu i przyjemności.

Gdzie kupić profesjonalną kołdrę obciążeniową?

Na polskim rynku działa coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą kołder obciążeniowych. Przeglądając ich ofertę, warto szczególną uwagę zwrócić na jakość wykonania i zastosowane w produkcji materiały. Nie bez znaczenia są także wymiary, a przede wszystkim waga kołdry.Kołdry obciążeniowe mają to do siebie, że ich waga musi zostać dopasowana do konkretnej osoby. Nie należy wymieniać się kołdrą z osobą o zupełnie innej posturze. Zwłaszcza zbyt ciężka kołdra obciążeniowa może pogorszyć samopoczucie, a nawet być niebezpieczna dla zdrowia.

Kołdry obciążeniowe dostępne są w ofercie Vege Home.