Skip to content Skip to footer

Stylowa aranżacja balkonu w stylu garden

Bloki z betonowych płyt w mieście nie są najokazalszym miejscem. Jednak prawie każde miasto ma takie osiedla w krajobrazie. Dość fortunnym rozwiązaniem spadkowym po architekturze wielorodzinnej socjalizmu są bloki z balkonami typu loggia. Balkony mają znaczną powierzchnię i można tam zorganizować całkiem przyjemne miejsce do odpoczynku.

Balkon z loggią w bloku z wielkiej płyty

Odrobina wyobraźni i tarasik może zmienić się w przyjemne miejsce. Niestety betonowe ściany wymagają odrobiny wkładu pracy.

Rewelacyjnie proste wykończenie podłogi

Terakota i gres opatrzyły się wszystkim. Od czego jednak fantazja i rozeznanie w dostępnych materiałach. Sztuczna trawa na balkon będzie tym, co zaskoczy wszystkich prostotą kompozycji. Wygląda zawsze świeżo i nie zwiędnie. Nie ma potrzeby podlewać plastikowego trawnika. Sztuczna trawa na taras będzie wciąż imponująco świeża.

Przed podłogą trzeba wykończyć ściany

Betonowe ściany są często ozdobione w siermiężny sposób. Widziano na przykład płyty, których powierzchnia pokryta jest drobnymi kamykami wydobytymi z rzeki. Małe otoczaki wtopione są w miąższ ściany. Wywiercenie otworu w takim materiale graniczy z cudem. Najlepiej pokryć je płytą OSB i nanieść tynk na powierzchnię.

Meble na taras

Po wykończeniu ścian i podłogi pora na meble. Najlepiej wybierać egzemplarze z szeroko zakończonymi nogami, żeby nie uszkodziły sztucznej trawa na balkonowej podłodze. Meble z rattanu są eleganckie, ale warto być konsekwentnym w stosowaniu pomysłów i samodzielnie wykonać siedziska z użytej do pokrycia ścian płyty OSB.

Roślinność dla nadania naturalnego charakteru

Sztuczna trawa na balkon nie będzie się kłócić z żywymi roślinami. Skrzynia z płyty OSB na kwiaty, zdobiąca całą szerokość barierki balkonu może powstać z resztek materiału. Wewnątrz staną plastikowe korytka.

Sztuczna trawa na taras jest wytrzymała, więc można na niej ustawić duże donice z roślinnością znacznych rozmiarów. Na ścianach można zamocować zdobyte w firmie transportowej palety. Będą służyć jako półki i zawiesia dla reszty kwiatów i pnączy.

Pielęgnacja podłogi

Plastikowa imitacja trawy nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba ją odkurzać jak dywan od czasu do czasu, a potem spłukać wodą.

Sztuczna trawa na tarasie nawet po sezonie wiosenno-letnim będzie ozdoba przykuwającą uwagę sąsiadów i przechodniów na ulicy.