Skip to content Skip to footer

Jak i kiedy korzystać z sauny ir?

Należy zdawać sobie sprawę, że sauna ir z roku na rok staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Nie wszyscy mają świadomość, jak szerokiej grupie rekomendowane jest korzystanie z tego typu produktu.

Sauna ir- jak powinno się z niej korzystać?

Warto wiedzieć, że korzystanie z sauny infrared jest zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Oczywiście pierwszym etapem będzie właściwe nagrzanie kabiny do odpowiedniej temperatury. Koniecznie należy również zaznaczyć, że przez wytwarzanie promieni podczerwonych temperatura nie musi być wyższa niż 50 stopni Celsjusza.

Ponadto osoby, które chcą uzyskać najlepsze możliwe właściwości powinny według lekarzy również odpowiednio przygotować się do omawianej sesji w saunie. Nie jest zalecane przede wszystkim picie alkoholu czy jedzenie tłustych potraw. Ponadto rekomendowane jest wcześniej uzupełnić płyny. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wypić od 1 do 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Kolejnym krokiem jest skorzystanie z ciepłego prysznica. Ciało koniecznie powinno być przygotowane do panującej w kabinie temperatury.

Właściwości oraz wpływ na zdrowie

Należy mieć świadomość, że kabiny na podczerwień mają w porównaniu do tradycyjnych saun parowych znacznie korzystniejsze oddziaływanie na zdrowie. Ponadto bardzo duża liczba zalet przyczynia się do tego, iż systematyczne sesje w omawianym rodzaju sauny są rekomendowane przez wielu specjalistów.

Wśród licznych cennych właściwości koniecznie trzeba wymienić szybszą przemianę materii. Warto wiedzieć, że przez pocenie się w trakcie sesji w saunie na podczerwień zmniejsza się poziom cholesterolu. W ten sposób dochodzi nie tylko do znacznie szybszej, ale również efektywnej utraty tkanki tłuszczowej. Atutem omawianego rozwiązania jest również usuwanie toksyn z ciała. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jednym z najlepszych sposobów na usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń z ciała jest pocenie się.

Systematyczne korzystanie z sauny ir oddziałuje na pozbywanie toksyn, do których należy zaliczyć metale ciężkie. Ogromnym atutem omawianego rozwiązania jest także poprawa skóry. Lekarze jednoznacznie stwierdzają, że korzystanie z sauny na podczerwień oddziałuje pozytywnie praktycznie na całą skórę.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw