Skip to content Skip to footer

Miękka pościel

Najprzyjemniejsze sny są w miękkiej, pachnącej świeżością pościeli. Któż nie ma wspomnień związanych z ciężką, wykrochmaloną pościelą u mamy lub u babci? Czemu by nie przenieść tych wspomnień na dzisiejsze czasy. Aktualnie nie trzeba przecież krochmalić czy maglować pościeli, aby była miękka i przyjemna w codziennym okrywaniu się. Jak jednak wybrać odpowiednią?

Materiał – klucz do sukcesu

Rynek artykułów związanych ze spaniem jest bardzo szeroki. Oferuje niezliczone wzory, różne motywy, materiały z których wykonane są poszewki zarówno na kołdry, jak i poduszki. Różne są kroje prześcieradeł. Tak jak różni są ludzie tak i różne są ich łóżka. Dla jednych posciel flanelowa bawełniana to szczyt wygody, gdyż jest ciepła, przyjemna w dotyku i miękka bez dużych nakładów energii na pielęgnację. Inni ludzie wybierają pościel satynową – ta z kolei daje pewną namiastkę luksusu. Jest wykonana ze stosunkowo chłodnego, gładkiego materiału, który ślizga się. Jest jednak bardo szykowna i dla osób, które lubią chłód jest zgodna z potrzebami. Rynek oferuje pościele wykonane z domieszką wełny dla lepszej cyrkulacji ciepła i wilgoci, całkowicie syntetyczne – dla alergików. Sypialnia to szerokie pole manewru dla producentów tekstyliów.

Posciel flanelowa bawełniana może być wykonana w setkach różnych wzorów – może być haftowana maszynowo, a nawet spersonalizowana do konkretnych potrzeb.

Rozmiar… ma znaczenie

Bywa, że prezentem ślubnym jest właśnie komplet pościeli – z imionami nowożeńców, czasem z ich zdjęciem – to ciekawa pamiątka, szczególnie jeśli trafi się z rozmiarem. Pościele bywają wręczane także z okazji parapetówki czy wyprowadzki. Szeroki wybór wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dostosowanego do okazji i atrakcyjnego wizualnie.

Wspomniane zostało powyżej, że gdy chodzi o prezent w postaci pościeli, kluczowym jest trafienie w rozmiar. Nic z pięknego kompletu pościeli, który okaże się zbyt mały na obszerne małżeńskie łoże. Z drugiej strony osoba samotna wprowadzająca się na pierwsze, nieduże mieszkanie nie wybierze kołdry w rozmiarze królewskim. Przed zamówieniem takiego prezentu warto podpytać właściciela, czy ma już preferowany rozmiar pościeli – należy wtedy prezent odpowiednio dopasować do potrzeb.

Pościel flanelowa bawełniana znajdziesz w ofercie Vege Home