Skip to content Skip to footer

Jak wybrać drzwi prysznicowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór drzwi prysznicowych jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem wiedzieć, jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym dokładnie muszą cechować się wysokiej jakości drzwi prysznicowe?

Pojedyncze drzwi prysznicowe

Jest to zdecydowanie najprostsze rozwiązanie, które jest stosowane przede wszystkim we wnękach. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz częściej pojedyncze drzwiczki wstawiane są, jako zamknięcie prostej kabiny prysznicowej. W takiej sytuacji z obu stron są one ograniczone szklanymi ściankami.

Należy mieć świadomość, że jest to rozwiązanie nie tylko niezwykle eleganckie, ale również proste. Nie można jednak zapomnieć, że otwarcie wspomnianych drzwi będzie wymagało stosunkowo dużo miejsca na zewnątrz. Rekomendowane jest zaplanowanie tej przestrzeni na swobodny dostęp do kabiny.

Przesuwne Drzwi prysznicowe

W najprostszym możliwym ujęciu przesuwne drwi prysznicowe osadzone są na specjalnych systemach przesuwu. W momencie ich otwierania wózki z kółkami będą przesuwały się po listwach. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany mechanizm może zostać wykorzystany przez użytkownika w kabinach o różnym kształcie. Ponadto przesuwne drzwi pozwalają zaoszczędzić mnóstwo miejsca.

Jest to zatem doskonałe rozwiązanie w przypadku łazienek o mniejszym metrażu. Warto wiedzieć, że system przesuwny będzie dobrze działał tylko wtedy, gdy zwróci się szczególną uwagę na jakość listew, łożysk cy kółek. Zalecane jest również przetestowanie czy mechanizm będzie działał prawidłowo. Omawiany rodzaj drzwi może bowiem się zacinać. Bardzo istotne znaczenie będą miały trwałość oraz łatwość jeżeli chodzi o czyszczenie poszczególnych elementów.

Drzwi prysznicowe na zawiasach

Rozwiązanie doskonale zda egzamin szczególnie wtedy, gdy drzwi będą montowane do szklanej ścianki prysznicowej. Osoby, które postawią na kabiny z bezramowych elementów, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, powinny zwrócić uwagę na sposób montażu szkła, wzmocnienia, a także grubość szkła.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno ścianki, jak i drwi będą stosunkowo ciężkie. Zalecane jest zatem zamontowanie ich na bardziej wytrzymałych i mocniejszych zawiasach. Nie wszyscy mają świadomość, że ich jakość będzie decydowała o wygodzie korzystania z kabiny. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w produkt znajdujący się w szerokiej ofercie asortymentowej renomowanych producentów.