Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na prysznic bez brodzika?

Można zaobserwować, że prysznic bez brodzika z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie są największe zalety wspomnianego rozwiązania.

Co warto wiedzieć?

Prysznic bez brodzika doskonale zda egzamin praktycznie w każdej łazience. W najprostszym możliwym ujęciu jest to doskonały sposób na grawitacyjne odprowadzenie wody z wspomnianego pomieszczenia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że woda będzie spływała do rynienki zamontowanej np. w ścianie. Następnie dostanie się do kanalizacji.

Oczywiście jedynym widocznym elementem będzie ruszt. Godny uwagi jest fakt, że bardzo często pełni on istotną funkcję dekoracyjną. Największą popularnością cieszą się modele wykonane ze stali nierdzewnej. Obecnie są one dostępne w wersji błyszczącej lub matowej.

Największe atuty rozwiązania

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet prysznica be brodzika należy zaliczyć łatwość w czyszczeniu. Użytkownik nie powinien mieć większych problemów z zagospodarowaniem przestrzeni. Warto zaznaczyć, że dzięki płaskiej powierzchni zdecydowanie prostsze będzie czyszczenie kabiny prysznicowej. Nie można zapomnieć, że omawiane rozwiązanie jest bardzo bezpieczne.

Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok coraz częściej na tego rodzaju prysznic decydują się osoby starsze czy rodziny z dziećmi. Możliwości aranżacyjnych jest zdecydowanie więcej, niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest również fakt, że producenci produkują mnóstwo ciekawych modeli.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na prysznic bez brodzika?

Jest to doskonałe rozwiązanie do małej łazienki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rezygnując z miejsca na brodzik można postawić na komfortową umywalkę czy pojemny słupek.

Ponadto użytkownicy do nowoczesnego wnętrza będą mogli zamontować większą kabinę. Nie jest rekomendowane przed podjęciem decyzji sugerowanie się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem będzie stosunek jakości do ceny. Bardzo często wystarczy dołożyć 100 złotych, by cieszyć się z bardziej komfortowego prysznica.