Skip to content Skip to footer

Jak wybrać taboret kuchenny?

Kuchnia jest najważniejszą częścią każdego mieszkania, w której są przygotowywane posiłki dla rodziny, a najbliżsi gromadzą się po ciężkim dniu, aby wspólnie odpocząć i ucztować. Dlatego też istotną rolę pełnią meble, które powinny być przede wszystkim wygodne, ale także dopasowane do stylu pomieszczenia.

Taborety i stołki do kuchni

Tego typu siedzenia, to niezbędnik każdego domu. Aby dobrze spełniały swoją rolę, powinny być wygodne, praktyczne i dopasowane do wnętrza. Na szczęście w sklepach mamy ogromny wybór, dzięki czemu każdemu przypadnie jakiś model do gustu. Po pierwsze zastanówmy się czego oczekujemy od naszego taboretu i jak dokonać odpowiedniego wyboru, aby wpasował się do reszty wystroju. Jeśli mamy kuchnię w stylu skandynawskim, charakteryzującej się prostotą, stonowanymi kolorami, na czele których stoi biel, z dodatkami drewna, warto wybrać model stołka, który będzie w neutralnych, jasnych kolorach. Podobnie jest w przypadku taboretów z tapicerowanym obiciem, które świeżo i modnie prezentują się w delikatnych barwach. W tym przypadku w prostocie tkwi siła, dlatego dobrze jest wybrać uniwersalny model. Sytuacja zmienia się jeżeli chodzi o nowoczesne kuchnie, w których sprawdzą się modele w odważnych kolorach i wzorach, o niebanalnych kształtach. Z kolei w tradycyjnych rozwiązaniach, wygrywa minimalizm, wówczas można postawić na zwykłą, drewnianą wersję. Przy tak ogromnym wyborze zarówno w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych, mamy pewność, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego mieszkania.

Czym kierować się przy wyborze?

Po pierwsze ceną. Najtańsze stołki do kuchni i taborety do kuchni, są produkowane z metalu lub plastiku, który nie jest ani komfortowy, ani trwały. Te z wyższej półki cenowej są wykonywane np. z naturalnego drewna tekowego, dębowego, polipropylenu lub lepszej jakości metali. Jeżeli chcemy, aby się dobrze prezentowały, a w dodatku nie zepsuły się po dwóch użyciach, dobrą decyzją będzie zakup modelu z solidniejszego materiału.

Na rynku dostępne są modele od kilkunastu złotych, nawet do kilku tysięcy za sztukę. Tak jak w przypadku każdej innej rzeczy, zbytnie oszczędzanie może skutkować złamaniem krzesła po tygodniu. Nie oznacza to jednak, że mamy wydać wszystkie oszczędności na taboret.Trzeba być rozsądnym przy zakupie i sugerować się nie tylko ceną, ale także opiniami innych klientów.