Skip to content Skip to footer

Jakie są rodzaje pojemników z tworzywa sztucznego?

Osoby, które chcą kupić porządne pojemniki z tworzywa sztucznego, powinny dokładnie zapoznać się z ich zaletami i wadami, dzięki czemu łatwiej będzie odnaleźć idealny model. Pojemniki transportowo magazynowe z tworzywa sztucznego to jedne z najpopularniejszych urządzeń pomocniczych w transporcie i składowaniu towaru. W niektórych sytuacjach pojemniki plastikowe producent można wykorzystać także w ekspozycji.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje pojemników?

W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić dwa główne rodzaje pojemników plastikowych. Pierwsze z nich to pojemniki nieprzejezdne (ładunkowe), a drugie do przejezdne. Pojemniki nieprzejezdne mogą posiadać bardzo różne kształty, dowolne konstrukcje i wymiary. Pojemniki tego typu wykorzystywane są głównie w logistycznych systemach wewnętrznego obrotu towarowego. Jeżeli chodzi o gabaryty to w dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się pojemniki z tworzywa sztucznego o wymiarach europejskich 800mm x 1200mm x 1000mm. Pojemniki nieprzejezdne to przede wszystkim specjalne stanowiska mikrojednostki ładunku, które można spiętrzać w stosy. Dzięki znormalizowanym wymiarom można ze sobą łączyć pojemniki, które pochodzą od dwóch różnych producentów. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są półprzezroczyste pojemniki plastikowe. Dzięki przezroczystości widać całą zawartość nawet, gdy pojemniki są zamknięte albo ustawione w stos.

Pojemniki transportowe – co warto wiedzieć?

Oryginalne pojemniki z tworzywa sztucznego mogą być otwarte, zamknięte, szczelne i ażurowe. Wybór konkretnego modelu zależy tak naprawdę od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Firmy transportowe stawiają przede wszystkim na funkcjonalne pojemniki sztaplowalne i gniazdowe, dzięki którym można zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Nowością na rynku są składane pojemniki plastikowe, które można złożyć w wygodny sposób, gdy nie są użytkowane na co dzień. Producenci pojemników plastikowych cały czas podążają za wszelkimi nowinkami w branży, dlatego też co roku oferują swoim klientom coraz lepsze produkty. Największym zainteresowaniem cieszą się pojemniki z ergonomicznymi uchwytami, które bez żadnego większego problemu można obsługiwać manualnie. Najbardziej stabilne są pojemniki plastikowe producent oparte na konstrukcji podwójnych ścianek.