Skip to content Skip to footer

Jak wybrać żarówkę ledową e27?

Żarówki ledowe e27 stały się ostatnimi czasy podstawowym modelem żarówek, które kupowane są powszechnie przez konsumentów. Jak się jednak okazuje, tak ogromna ich popularność nie spowodowała równoległego wzrostu wiedzy użytkowników, jak się takie żarówki powinno kupować. Jakie są więc ich najważniejsze cechy użytkowe?

Dlaczego warto kupować żarówki ledowe e27?

Zanim przejdzie się do tego, jak się powinno wybierać żarówki ledowe e27, w pierwszej kolejności warto się dowiedzieć, co spowodowało tak ogromną ich popularność. Jakie są więc najważniejsze zalety takich żarówek, które przyczyniają się do ich dużej popularności?Nie da się ukryć, że podstawową zaletą jest w tym wypadku olbrzymia oszczędność zużywanego prądu podczas świecenia takiej żarówki, a dodatkowo bardzo duża wytrzymałość i długa praca. Powoduje to, że co prawda trzeba za taką żarówkę nieco więcej zapłacić, lecz w efekcie przynosi ona potężne oszczędności.

Jak wybrać kolor świecenia?

Podstawową sprawą, o której koniecznie trzeba pamiętać podczas wybierania żarówki ledowej e27, jest określenie koloru, jakim ma ona świecić. Modele żarnikowe mogły świecić tylko i wyłącznie barwą białą ciepłą, lecz w przypadku modeli led wybór jest o wiele szerszy.Jaka więc żarówka będzie najlepsza? Nie da się ukryć, że polecane są modele białe ciepłe, lecz jeśli żarówka będzie miała służyć np. w gabinecie lub też w miejscu pracy, polecane są modele białe zimne, które przyczyniają się do większej koncentracji.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Oczywiście kolor świecenia to nie wszystko, czemu warto się uważniej przyjrzeć podczas kupowania takiej żarówki. Oprócz tego krytycznie ważne jest to, czy na pewno ma ona mieć gwint e27. Jak się bowiem okazuje, na rynku znaleźć można jeszcze inne rozwiązania, takie jak e14 czy też gu10.Oprócz tego dobrym pomysłem będzie przyjrzenie się mocy świecenia takiej żarówki, ale także ilości emitowanego przez nie światła. Parametry te pozwolą dobrać jasność danego modelu żarówki. W końcu nie zawsze potrzebuje się modelu o wysokiej jasności.