Skip to content Skip to footer

Efektowne biuro w formie szklanej zabudowy

Nowoczesne przestrzenie biurowe charakteryzują się minimalizmem i elegancją. Niepowtarzalny charakter w prostej formie można uzyskać dzięki zastosowaniu szklanych ścianek działowych, które posiadają wiele zalet. W niniejszym artykule sprawdzimy jakie korzyści wynikają z użycia takich systemów. Czy takie rozwiązania mają jakieś wady?

Szklana izolacja dźwiękowa

Duże przestrzenie biurowe mają służyć budowaniu relacji między pracownikami oraz pomagać w skracaniu dystansu. Taka aranżacja pomieszczenia powoduje jednak spory hałas i nie nastawia pozytywnie do efektywnej pracy. Zastosowanie w tym przypadku szklanej ścianki działowej z dźwiękoszczelną funkcją jest świetnym rozwiązaniem. Zapewnienie komfortu akustycznego w miejscu pracy powinien być priorytetem dla pracodawcy. Dodatkowo, aby zwiększyć poziom prywatności, można wybrać szklaną przegrodę w wersji matowej lub mlecznej. Dla uzyskania bardziej stylowego charakteru, ścianki można ozdobić folią dekoracyjną lub naklejką z logo firmy.

Szklane ściany przeciwpożarowe

W takich miejscach jak biuro zasady bezpieczeństwa są szczególnie traktowane i objęte odpowiednimi przepisami. Doskonałym zabezpieczeniem przed rozprzestrzenianiem się pożaru jest szklana ścianka działowa, która ma właściwości ognioodporne. Czas ochrony przed wysoką temperaturą może wynosić nawet godzinę. Wydzielone strefy powierzchni biurowej są przy tym bardzo eleganckie i funkcjonalne.

Zalety i wady szklanych ścianek działowych

Szkło to bardzo wdzięczny materiał, gdyż można go z łatwością dopasować do praktycznie każdej konstrukcji i rozmiaru. Jest trwałym i wytrzymałym surowcem, który sprawia, że wykonany z niego element jest bezpieczny w użytkowaniu oraz łatwy w utrzymaniu. Z korzyści wynikających ze szklanej zabudowy, można wyróżnić te najważniejsze:
– wizualnie powiększa pomieszczenie,
– transparentność szkła zapewnia odpowiednie doświetlenie pomieszczenia,
– szklana ścianka działowa tworzy niepowtarzalny efekt wizualny,
– możliwość tworzenia różnych opcji stylistycznych.To, co może być najbardziej uciążliwe w codziennym użytkowaniu, to widoczne zabrudzenia na powierzchni. Codzienna pielęgnacja i czyszczenie szklanej przegrody jest czynnością niezbędną w utrzymaniu ładnego wyglądu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.