Skip to content Skip to footer

Jak zaaranżować funkcjonalny przedpokój?

Przedpokój to miejsce, które robi pierwsze wrażenie na gościach, ale także jest pomieszczeniem, które powinno być funkcjonalne. W jaki sposób go urządzić, by dobrze spełniał swoje zadanie?

Przydatne tekstylia – wycieraczka na wymiar

Pierwszym elementem, który będzie się ukazywał oczom zarówno domowników jak i gości jest wycieraczka. Nie zawsze da się dopasować jej rozmiar do wymiarów miejsca pod drzwiami. Dlatego ciekawą opcją jest możliwość zakupu wycieraczki na wymiar. Dzięki temu można dokładnie określić jej wielkość. Nie ma także problemu z tym, że długość lub szerokość nie będzie dopasowana do innych elementów wystroju.

Jakie są zalety wycieraczek na wymiar?

Przede wszystkim można zamówić dowolny rozmiar, wystarczy tylko określić swoje potrzeby. Wycieraczka na wymiar dopasuje się zarówno do niewielkiego przedpokoju, jak i tego dużego czy niewymiarowego. Nie zawsze na rynku można dostać wystarczająco duże wycieraczki, które są potrzebne, szczególnie jeżeli ma się dużą rodzinę czy zwierzęta. Wycieraczki na wymiar mogą mieć spore rozmiary, dzięki czemu podłoga będzie odpowiednio chroniona przed zabłoceniem lub porysowaniem przez piasek.

Co dobrać do wycieraczek na wymiar?

Resztę przedpokoju warto zaaranżować tak, by było w nim sporo swobodnej przestrzeni do przebrania się i zdejmowania butów. Koniecznym elementem wyposażenia będzie szafka na buty. Najlepiej sprawdza się ta podwieszana, a co najważniejsze, dzięki temu, że nie będzie ona stała bezpośrednio na podłodze, nie będzie zasłaniała ani centymetra wycieraczki. Sprawi to też, że pomieszczenie będzie wyglądało na przestronniejsze.

Jeżeli przedpokój jest duży, można pomyśleć o zbudowaniu szafy na wymiar, ale jeżeli nie ma tam na to miejsce, wystarczy wieszak na ścianie. Obecnie modne są także klasyczne wieszaki stojące, nie tylko z drewna, ale także metaloplastyki. Będą ciekawym przełamaniem nowoczesnego stylu, ale pasują także do pomieszczeń loftowych.

Ostatnie szlify czyli dekoracje

Jakie dekoracje wybrać do przedpokoju? Mogą być to zarówno ramki ze zdjęciami, ale także jakieś stylowe grafiki. Ważne, by całość się ze sobą dobrze komponowała, ponieważ każdy element tego pomieszczenia jest ważny i stanowi o jego stylu, nawet wycieraczka na konkretny wymiar.

Ogromne znaczenie ma też oświetlenie, szczególnie biorąc pod uwagę to, że w przedpokoju często nie ma okna.