Skip to content Skip to footer

Plastikowe krzesła nie gorsze niż drewniane

Ogród to jedno z największych dobrodziejstw, jakie wiążą się z posiadaniem własnego domu jednorodzinnego lub też działki rekreacyjnej. Jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku przez większą część roku, począwszy od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni. Aby wypoczynek taki był maksymalnie przyjemny niezbędne jest jednakże wyposażenie ogrodu w odpowiednie meble. Większość ludzi stoi na stanowisku, że najlepsze są produkty wykonane z drewna. Istnieje jednakże wiele dowodów na to, że plastikowe krzesła ogrodowe wcale nie są gorsze.

Plastik wytrzymały bardziej niż drewno

Wystarczy zastanowić się nad tym jak oba materiały znoszą wpływ niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, jakim jest deszcz. O ile bowiem dla plastiku jest on całkowicie obojętny, o tyle elementy wykonane z drewna pod wpływem deszczu ulegają namoknięciu, zszarzeniu a następnie stopniowej erozji, której nie powstrzymuje nawet dogłębna impregnacja preparatem koloryzującym. Po prostu drewno źle znosi wilgoć i dlatego też powinno się unikać eksponowania go na takie warunki. Dotyczy to także mebli ogrodowych.

Co jednakże począć, gdy za okno zawita już jesień, a wraz z nią zmienna, deszczowa pogoda? człowiek chciałby się jeszcze cieszyć resztkami ładnej pogody siedząc na krześle w ogrodzie, ale z drugiej strony nie chce aby ulegało ono niszczeniu przez deszcz. W takim przypadku krzesła plastikowe ogrodowe spisują się na medal. Wilgoć nie ma bowiem na nie jakiegokolwiek wpływu. Są całkowicie odporne na szkodliwe działanie wody, tak dotkliwe w przypadku drewna.

Plastikowe krzesła ogrodowe także mogą być ładne

Często powtarzana jest opinia, że krzesła ogrodowe plastikowe są brzydkie. Nic bardziej mylnego, bowiem na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów, które dzięki swojemu wyglądowi mogą stanowić prawdziwa ozdobę ogrodu. Krzesła plastikowe ogrodowe są bardzo wdzięcznym obiektem dla projektantów, toteż w sklepach dostępnych jest relatywnie sporo modeli, opartych chociażby o ażurowe kratki, czy też rattan, do złudzenia imitujący ten prawdziwy.

Odporność na warunki zewnętrzne i łatwość, z jaką krzesła ogrodowe plastikowe utrzymuje się w czystości to zalety, które trudno przecenić. Jeśli dodać do tego minimalną ilość miejsca, jaką zajmują przechowywane w okresie zimowym plastikowe krzesła ogrodowe to można dojść to wniosku, że jest to rozwiązanie wręcz idealne.