Skip to content Skip to footer

Jak znaleźć kompetentnych pracowników do hotelu?

Wiele czynników wpływa na końcowy sukces obiektu hotelowego. Jednym z nich jest oczywiście kompetentna obsługa. To ona staje na pierwszej linii kontaktu z gościem, to jej dyskretna obecność gwarantuje czystość i porządek na terenie całego obiektu. Jak jednak znaleźć pracowników w sytuacji, gdy rynek jest bardzo nasycony? Na jakie cechy zwracać uwagę?

Ekipa sprzątająca na miarę złota

Najważniejszy w hotelu jest porządek. Nikt nie chce płacić za mieszkanie w bałaganie. Zarówno ogólne porządki w pokojach, jak i sprzątanie łazienki w hotelu jest niezwykle ważne i krytycznie oceniane przez gości. Dlatego też warto poświecić czas na stworzenie zgranej ekipy sprzątającej. Nie bez znaczenia jest tutaj rola osoby zarządzającej grupą. To ona będzie kontrolować czy Sprzątanie łazienki w hotelu, słanie łóżek czy odkurzanie przebiega zgodnie ze standardami a pracownicy wykonują je odpowiednio szybko. Dzięki temu goście będą czuli, że hotel o nich dba oraz jest czysty i porządny.

Kompetentni pracownicy dobrze świadczą o hotelu i jego renomie

Na renomę obiektu hotelowego wpływa nie tylko standard budynku czy wyposażenie w dodatkowe atrakcje. Dużą rolę odgrywają kompetencje pracowników. Obejmuje to zarówno fachową obsługę przy meldunku, jak i nieskazitelne sprzątanie łazienki w hotelu czy nawet kompetencje masażystów czy pracowników SPA. Pomoc oferowana w czasie obsługi gościa hotelowego jest zawsze dobrze odbierana, dlatego warto w procesie rekrutacyjnym wybierać osoby o dużej empatii połączonej z kompetencjami.

Przeprowadzenie rekrutacji do hotelu – jak wybierać pracowników na poszczególne stanowiska?

Rekrutowanie pracowników do hotelu często jest bardzo trudne. Gdy chodzi o osoby na reprezentacyjnych stanowiskach weryfikacja kompetencji jest łatwiejsza. Trudniej sprawdzić jednak kompetencje miękkie, umiejętność udzielania pomocy czy rozwiązywania trudnych sytuacji. W procesie rekrutacji warto przeprowadzić scenki sprawdzające to. Personel niższego szczebla z kolei powinien charakteryzować się motywacją do wykonywania pracy.