Skip to content Skip to footer

Unikalne meble z części samochodowych do restauracji

Oryginalne meble samochodowe mogą okazać się doskonałym wabikiem na potencjalnych klientów, dlatego też coraz częściej spotkać je można w restauracjach i wielu innych lokalach gastronomicznych. Wbrew pozorom tego typu meble doskonale sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach urządzonych w stylu retro, ale również w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach.

Niepowtarzalne meble dekoracyjne

Ze starych i pozornie niepotrzebnych części samochodowych można wykonać wiele pięknych i kreatywnych mebli do restauracji. Karoserie niszczejących aut mogą zyskać drugie życie zamiast trafić na złom.

W restauracji doskonale sprawdzą się oczywiście wygodne fotele i kanapy z części samochodowych. W łazience idealnie sprawdzi się z kolei umywalka wykonana z opony, która kran ma wykonany z pistoletu paliwowego. W lokalach gastronomicznych bardzo często spotkać można również stoły wykonane z silnika samochodowego. Z samochodowej karoserii kreatywne osoby są w stanie wykonać nawet niepowtarzalne akwarium na rybki. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto poeksperymentować.

O czym należy pamiętać?

Inwestując w Meble samochodowe warto zadbać o to, aby były one wykonane z wytrzymałych części samochodowych. Ważne jest również to, aby meble były bezpieczne w użytkowaniu. Zadbane i czyste meble są najlepszą wizytówką restauracji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby postawić na meble, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Nowe meble samochodowe muszą oczywiście idealnie pasować do wystroju danego wnętrza. Postawić można nie tylko na meble, ale również na ciekawe akcesoria. W restauracjach znaleźć można między innymi praktyczne dywaniki w kształcie znaków drogowych. Dobrym pomysłem są również fototapety, które przedstawiają silnik lub inne fotografiki. Osoby, które nie czują się na siłach, aby znaleźć idealne meble samochodowe do restauracji mogą oczywiście skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz.

Motywy motoryzacyjne doskonale sprawdzą się nie tylko w stylu retro, ale również w stylu vintage. Ciekawym pomysłem jest urządzenie restauracji jako tor samochodowy. W zadaniu tym pomóc mogą specjalne tapety 3d.