Skip to content Skip to footer

Jaka kołdra zapewni spokojny sen?

Chcąc cieszyć się dobrym snem, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie sypialni. Liczą się nie tylko stelaż i materac, ale również kołdra. Jak kołdra wpływa na jakość snu? Jakie kołdry oferują sklepy? Która z nich sprawdzi się najlepiej?

Na co zwracać uwagę, wybierając kołdrę?

Sklepy oferują szeroki wybór kołder – zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i wykończenie czy materiał wykonania. Ten ostatni w ogromnej mierze wpływa na to, czy kołdra jest wygodna, a sen spokojny, niczym nie zakłócony.Syntetyczne kołdry choć są trwałe i zwykle łatwe w czyszczeniu, mają jedną podstawową wadę: nie przepuszczają powietrza, w efekcie doprowadzając do przegrzewania się i pocenia. Zimą nie chronią przed chłodem, latem wzmacniają uczucie gorąca. Wiele osób może mieć wrażenie, że się pod nimi dusi. Znacznie lepszą alternatywą są kołdry z materiałów naturalnych. Wełna świetnie grzeje, ale uczula, jest nieprzyjemna w dotyku szorstka. Najlepsza opcja to bawełna – kołdry bawełniane nadają się na każdą porę roku, są miękkie i przyjemne, nie zaburzają obiegu powietrza.

Zalety kołder bawełnianych

Dlaczego warto kupić kołdrę bawełnianą? Przede wszystkim ze względu na wygodę. Bawełna to surowiec pozyskiwany z natury, bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Jest przyjemna w dotyku, miękka, odpowiednia dla alergików i dzieci. Przepuszcza powietrze i chłonie wilgoć, więc nie doprowadza do przegrzewania się. Nadaje się na każdą porę roku – i lato, i zimę. Bawełniane kołdry są też lekkie i łatwe w utrzymaniu. Wielu producentów zapewnia o możliwości ich wyprania w domowej pralce. To materiał hipoalergiczny, przyjazdy skórze, zapewniający wysoki komfort snu.

Gdzie kupować dobrej jakości kołdry bawełniane?

Jeśli bawełniana kołdra ma dobrze spełniać swoją funkcję, powinna być wykonana z bawełny wysokiej jakości, najlepiej ekologicznej. Warto zwracać na to uwagę podczas zakupów.Gdzie znaleźć produkty renomowanych, cieszących się dobrą opinią producentów? W pierwszej kolejności można odwiedzić sklepy z tekstyliami czy popularne sieciówki z wyposażeniem do sypialni. Szeroką ofertą bawełnianych kołder wysokie jakości może pochwalić się również wiele sklepów internetowych. Najważniejsze, by skład był stuprocentowo z bawełny, a sama kołdra była wykończona z troską o jakość.

Kołdry bawełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.