Skip to content Skip to footer

Kuchnia w stylu włoskim

Jesteś fanem różnych stylów i trendów w projektowaniu i urządzaniu kuchni? Szukasz ciekawych pomysłów i inspiracji na remont własnej kuchni? Jesteś ciekaw co jest aktualnie w modzie? Jeżeli tak to idealnie trafiłeś – ten tekst powstał właśnie z myślą o wszystkich osobach, które mają takie same zainteresowania jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury tego tekstu!

Kuchnie włoskie – niezmiennie tak samo modne

Bez wątpienia jednym z bardziej popularnych i bardziej modnych trendów kuchennych jest włoski styl. Jest on na topie już od kilkudziesięciu lat i nic nie wskazuje na to by miało się to zmienić. W końcu kto jak nie Włosi, którzy specjalizują się w doskonałym jedzeniu. ma mieć piękną i użyteczną kuchnię. To właśnie kuchnie włoskie są doskonałym źródłem inspiracji dla wszystkich, którzy chcą mieć modną i praktyczną kuchnię.

Jeżeli na hasło kuchnie włoskie kompletnie nic nie przychodzi Ci do głowy to koniecznie musisz zapoznać się z właśnie tym tekstem, w którym wszystko Ci wyjaśnimy!

Kuchnie włoskie – jakie meble?

Jeżeli chodzi o włoską filozofię urządzania kuchni to przede wszystkim opiera się ona na założeniu, że kuchnia jest sercem domu. Oznacza to, że nie służy ona jedynie do szybkiego gotowania i spożywania posiłków, ale ma ona stanowić miejsce spotkań całej rodzin oraz przyjaciół domu.

Za niezbędny element włoskiej kuchni uważa się oczywiście wyspę kuchenną, która musi koniecznie znajdować się w centralnej części kuchni. Kolejną rzeczą bez, której nie ma mowy o włoskim stylu są oczywiście rzymskie rolety. Chronią one przed promieniami słońca w szczególnie upalne letnie dni. Najczęściej są one utrzymane w bardzo żywej i wesołej kolorystyce. W Polsce bez problemu można zamówić tego typu roletę szytą oczywiście na konkretny wymiar naszych okien kuchennych. Włosi kochają gotować – to oczywiste, w związku z czym kuchnie włoskie są naprawdę świetnie wyposażone. Bez apelacyjne musi znajdować się w niej ekspres do kawy czy też robot kuchenny, Na koniec nie można zapomnieć, że kuchnia utrzymana we włoskim stylu musi być bardzo przytulna. Dlatego wskazane jest na przykład zawieszenie na ścianach rodzinnych zdjęć, które będą codziennie przypominać o wspaniałych chwilach.

Kuchnie włoskie dostępne są w ofercie Lofra.pl.