Skip to content Skip to footer

Jaka sokowirówka przygotuje smaczny domowy sok?

Świeży sok to prawdziwa bomba witaminowa. Jest orzeźwiający, dostarcza energii, pomaga budować odporność. Stanowi zdrowszą i smaczniejszą alternatywę niż sklepowe soki z dodatkiem cukru i konserwantów. Jak go przygotować w domu? Do tego przyda się dobrej klasy sokowirówka. Jak ją wybrać i gdzie kupić?

Dlaczego warto pić świeże soki przygotowane w domu?

Dietetycy są zgodni co do tego, że to warzywa i owoce powinny stanowić podstawę zdrowej, dobrze zbilansowanej diety. To bardzo cenne źródło większości witamin i minerałów, ale też antyoksydantów, które wspomagają oczyszczanie organizmu i spowalniają proces starzenia się.Warzywa i owoce można serwować na różne sposoby: na świeżo, w formie sałatki z makaronem, jako zupę krem. Jedną z najbardziej lubianych form podania są jednak soki. Nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż świeżo wyciśnięty sok. Ten przygotowany w domu będzie w stu procentach naturalny, pozbawiony konserwantów i cukru, a tym samym bardzo smaczny i zdrowy.

Sokowirówki – sprzęt, który pomoże zadbać o zdrowie

Przygotowywanie soków z owoców czy warzyw w domu nie musi być ani trudne, ani czasochłonne. Czasy, kiedy trzeba było korzystać z ręcznych wyciskarek, dawno odeszły w niepamięć. Dziś na rynku dostępne są nowoczesne sokowirówki, które pozwalają w kilka minut zrobić zdrowy, domowy sok z dowolnych owocowy czy warzywny.Dobrej klasy sokowirówka poradzi sobie z pomarańczami, jabłkami czy truskawkami, ale też z marchewką czy selerem. Pozwoli testować nowe przepisy, a przede wszystkim przygotuje w pełni naturalne, bogate w witaminy, zdrowe dla całej rodziny soki. Te uzupełnią codzienną dietę o cenną dawkę witamin i pomogą zachować dobrą kondycję.

Jaka sokowirówka sprawdzi się najlepiej?

Wybierając sokowirówkę, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, ważna jest jakość wykonania – wszystkie elementy powinny być solidne, wyprodukowane z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Dobrze też, żeby urządzenie można było łatwo wyczyścić. Inna ważna cecha to przeznaczenie – najlepiej sięgnąć po sprzęt, który radzi sobie zarówno z miękkimi, soczystymi owocami, jak i z twardszymi warzywami.Na poszukiwania sokowirówki najlepiej wybrać się do dobrze wyposażonego sklepu z małym AGD. Tego rodzaju punkty sprzedaży działają zarówno stacjonarnie, jak i w sieci.

Sokowirówki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.