Skip to content Skip to footer

Jakie prześcieradła z gumką wybrać?

Prześcieradła mogą niestety samoczynnie zwijać się na łóżku podczas snu, czy też nieestetycznie zsuwać się na podłogę. Aby uniknąć tego problemu, warto postawić na modele z praktyczną gumką. W dużej mierze to właśnie dzięki temu niewielkiemu dodatkowi można znacząco podnieść komfort snu i poprawić samopoczucie.

Jaki rozmiar prześcieradła z gumką?

Wysokiej jakości prześcieradła w gumką są doskonałym wyborem dla tych osób, które śpią dosyć niespokojnie. Największym atutem prześcieradła tego typu jest to, że idealnie przylega do powierzchni materaca, dzięki czemu nie ma problemu ze zsuwaniem się i zwijaniem podczas wypoczynku.

Nowoczesne prześcieradło z gumką zdecydowanie lepiej chroni materac przez zabrudzeniem. Pamiętać należy również o tym, że umiejętnie wszyta gumka, nie musi wcale odbierać elegancji i niepowtarzalnych walorów estetycznych.

Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na odpowiedni rozmiar prześcieradła z gumką, która pasować będzie do materaca. Małe prześcieradło będzie oczywiście zsuwać się z materaca. Za duże będzie z kolei tworzyć nieestetyczne fałdy. Jeżeli materac ma standardowe wymiary, to bez problemu można dokupić do niego odpowiednie prześcieradło. Problemy pojawiają się dopiero przy nietypowych materacach. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na większe prześcieradła i skrócenie gumki.

Na jaki materiał postawić?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się prześcieradła z gumką wykonane w całości z satyny bawełnianej. Wspomniana tkanina produkowana jest oczywiście w 100% z naturalnej bawełny. Specjalny splot satynowy nadaje niepowtarzalnej miękkości i gwarantuje rewelacyjny połysk. Delikatny i przyjazny dla skóry materiał zapewnia komfortowy sen nie tylko w sezonie letnim, ale również i w chłodniejsze dni.

Bawełna satynowa jest oddychającym i bardzo przewiewnym materiałem. Jest to doskonały wybór dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy z nadmiernym poceniem. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o tym, że bawełniane prześcieradła z gumką doskonale znoszą pranie i nawet po wielu latach użytkowania zachowają swoje kolory. Pamiętać należy jedynie o tym, aby postawić na oryginalne prześcieradła od renomowanych producentów.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie Vege Home.