Skip to content Skip to footer

Jaki materiał obiciowy wybrać?

Tapicerowane meble prezentują się lepiej, jeśli właściwie dobierzesz tkaninę na obicia foteli lub krzeseł. Materiały tapicerskie na krzesła są bardzo ważne, dlatego nie można ich bagatelizować. W tym artykule wyjaśnimy, czym cechuje się materiał obiciowy na krzesła. Przede wszystkim powinien być on wytrzymały.

Wybór obicia na krzesła

Można śmiało powiedzieć, że dla niektórych osób najważniejsze jest wygoda. Trzeba wspomnieć, że tkanina na obicia krzeseł może być faktycznie przyjemna w dotyku. Komfort jest bardzo ważny, dlatego lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić produkty wysokiej jakości. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się bardzo dobrą opinią. Warto podkreślić, że obicia na krzesła pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również funkcjonalną. Na rynku można znaleźć fotele w stylu glamour, skandynawskim oraz retro. To sprawia, że można doskonale dostosować meble do swojego mieszkania. Nie można zapominać, że bardzo ważna jest także kwestia praktyczności. Podstawą jest to, żeby można było daną tkaninę można było łatwo wyczyścić. Jest to istotne zarówno z estetycznego, jak i higienicznego punktu widzenia. Materiał ma posłużyć nam przez długie lata, więc wytrzymałość jest kolejną bardzo ważną kwestią. Można śmiało powiedzieć, że hydrofobowość też jest ważną zaletą w tym kontekście.

Względy estetyczne

Dla każdego może coś innego oznaczać pojęcie najlepszego materiału obiciowego na krzesła. Liczy się nie tylko indywidualny gust, ale również okoliczności zewnętrzne. Skóra jest elegancka i wytrzymała, a do tego jest najbardziej klasycznym rozwiązaniem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli będziesz się stosował do najważniejszych zasad pielęgnacji to skórzane fotele nadadzą niepowtarzalnej klasy każdemu wnętrzu. Wśród innych popularnych tkanin można wymienić szenil oraz mikrofibrę. Są to materiały bardzo przyjemne w dotyku, które są jednak syntetyczne. Wszystkie zabrudzenia można z nich bardzo łatwo usunąć, także nie trzeba się o to w ogóle martwić. Mikrofibra jest atrakcyjna pod względem wizualnym i bardzo miękkie. Może też posłużyć przez długi czas, ponieważ jest naprawdę wyjątkowo trwała.