Skip to content Skip to footer

Sweet dreams, czyli jak działają poduszki antystresowe

Dobry sen ma ogromny wpływ na nasze życie, wie o tym każdy, kto choć raz zarwał noc. Tylko wówczas, gdy zagwarantujemy sobie dobry nocny wypoczynek mamy szansę na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. A co jeśli mamy problemy z zasypianiem lub wybudza nas nawet niewielki hałas? Wówczas pora na zakup poduszki antystresowej.

Stabilne podparcie ułatwi zaśnięcie

Tak jak delikatny matczyny głos i łagodne kołysanie pomaga zasnąć małym dzieciom, tak stabilne, antystresowe poduszki, kołdry obciążeniowe czy materace z wysoko elastycznej pianki przyspieszają moment zaśnięcia u osoby dorosłej.

Poduszki antystresowe są po pierwsze stabilne, stanowią podparcie, które w anatomiczny sposób dopasowuje się do kształtu naszej głowy minimalizując jakiekolwiek zagniecenia czy uczucie niewygody. Podczas snu będziemy się czuli jakbyśmy unosili się na wodzie i odprężeni, zrelaksowani szybko zapadniemy w sen.

Niwelowanie stresu, gdy śpimy

Gdy już osiągniemy stabilizację głowy i niezwykle komfortowe ułożenie, poduszka oczyści nasz organizm z nagromadzonych w ciągu dnia napięć i stresu. Zawarte w poszewkach włókna węglowe przyciągają ładunek elektryczny. Są jak magnez, który przyciąga metal, z tym, że ciężarem, którego się pozbywamy nie jest prawdziwe żelazne przedmioty, ale wszystkie niepokoje, trudności, negatywne doświadczenia, które kłębią się w naszych głowach, skutecznie utrudniając zaśnięcie.

Poduszki antystresowe mają więc znacznie dla naszego snu i ogólnego samopoczucia. Zamiana zwykłego, często już zniszczonego ulubionego jaśka na poduszkę antystresową pomogła już wielu osobom mającym problemy ze snem. I co niezwykle istotne, działanie takich poduszek przynosi dobre rezultaty w walce z bezsennością u osób w różnym wieku – od dzieci, poprzez osoby dorosłe aż po naszych seniorów, którzy często uskarżają się na to, że nie mogą spać.

Podaruj zdrowie w prezencie

To nocne niwelowanie stresu pełni niezwykle istotną rolę dla prawidłowego funkcjonowania naszego układu nerwowego i co za tym idzie, dla naszego zdrowia. Bo jak warto pamiętać Światowa Organizacja Zdrowia mówi, że zdrowie, to nie tylko stan naszego ciała ale i umysłu.

Poduszki antystresowe mogą więc być doskonałym prezentem dla naszych bliskich. Umożliwiając im spokojny sen, dajemy w prezencie zdrowie, a tego przecież sobie wszyscy życzymy!

Poduszki antystresowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl