Skip to content Skip to footer

Jakie zalety ma prysznic bez brodzika?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się prysznic bez brodzika. Nie wszyscy jednak jeszcze przekonali się do tego rozwiązania. Dlaczego warto zdecydować się na prysznic tego rodzaju?

Zdecydowanie więcej przestrzeni do zagospodarowania

Jest to jeden z najczęściej wymienianych atutów przez użytkowników. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że łazienka bez brodzika jest nie tylko większa, ale również bardziej wygodna. Godny uwagi jest fakt, że pozbycie się masywnej kabiny umożliwi zaoszczędzić mnóstwo miejsca.

Dzięki temu można także bardzo poprawić ustawność pomieszczenia. Należy mieć świadomość, że omawiane rozwiązanie rekomendowane jest przede wszystkim osobom posiadającym stosunkowo małe łazienki. Jak wiadomo wtedy istotne znaczenie ma każdy centymetr powierzchni.

Dowolność, jeżeli chodzi o dobór kształtu natrysku

Warto wiedzieć, że osoba zainteresowana może zaaranżować strefę natryskową typu walk-in w dowolnie wybranym przez sienie miejscu w łazience. Świetnym przykładem może być mało ustawna wnęka, w której trudno jest zmieścić inne meble czy urządzenia.

Nie można zapomnieć, że użytkownik nie będzie w żaden sposób ograniczony wymiarami dostępnych na rynku brodzików i kabin renomowanych producentów.

Bezpieczeństwo oraz wygoda

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby mające problemy z poruszaniem się czy rodzice małych dzieci na pewno docenia bezprogowe wejście do kabiny prysznicowej.

Należy również mieć świadomość, że obecnie można zaaranżować kabinę walk-in w taki sposób, by wchodzić pod prysznic z dwóch stron.

Jakie zalety jeszcze ma Prysznic bez brodzika?

Godny uwagi jest fakt, że kabinę walk-in jest znacznie łatwiej utrzymać w czystości w porównaniu do klasycznej wersji z drzwiami, załamaniami, brodzikiem, szynami.

Zaletą będzie także bardzo łatwy montaż ścianki. Warto wiedzieć, że szklaną taflę można bardzo szybko przytwierdzić do podłogi czy ściany. Nie jest zalecane przed podjęciem ostatecznej decyzji sugerowanie się ceną.