Skip to content Skip to footer

Rodzaje brodzików

Gorąca kąpiel albo szybki prysznic? Przed takimi dylematami stoi wielu ludzi, którzy często wybierają tą drugą opcję w związku z dużą ilością obowiązków.
Prysznic też może być przyjemny, ale należy zaopatrzyć się w odpowiednią kabinę oraz brodzik do niej.

Rodzaje brodzików

W nowoczesnych łazienkach można zauważyć kabiny prysznicowe osadzone bezpośrednio na podłodze, niestety takie rozwiązanie nie nadaje się do każdej łazienki.Brodziki do kabiny prysznicowej powinny być dobrane bezpośrednio do niej. Dlatego na początku należy zastanowić się w jakiej kabinie chcemy odprężać się po ciężki dniu. Następnie dobrać do niej brodzik o odpowiednich parametrach technicznych. Nie bez znaczenia będzie materiał, z którego wykonany został brodzik, będzie miało to wpływ na komfort użytkowania. Do najbardziej popularnych należą te zrobione z akrylu czy konglomeratu. Brodziki do kabiny prysznicowej z konglomeratu występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do stylu łazienki. Natomiast akrylowe charakteryzują się jedynie białym kolorem, lekkością i łatwością w czyszczeniu.

Należy jednak zwrócić uwagę czy w całości są wykonane z akrylu czy tylko są nim pokryte. Ich właściwości znacznie się od siebie różnią, poleca się zakup brodzika w całości wykonanego z akrylu.Wyróżnia się głębokie oraz płaskie brodziki, które różnią się od siebie nie tylko kształtem, ale również właściwościami.

Płaskie brodziki

Jak sama nazwa wskazuje nie są one wysokie, mogą być zrównane z podłogą lub minimalnie wystawać ponad nią. Jest do doskonałe rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Idealnie wpasują się w nowoczesne wnętrza. Ich instalacja uzależniona jest od grubości stropu, aby syfon się zmieścił i dobrze funkcjonował.

Głębokie brodziki

W tym przypadku brodzik sporo wystaje ponad podłogę. Będą idealnym rozwiązaniem w domach gdzie znajdują się małe dzieci, mogą z powodzeniem zastąpić wtedy wannę. Głębokie Brodziki do kabiny prysznicowej wykonane są z akrylu, który nie jest porowaty co ułatwia sprzątanie oraz nie powoduje dyskomfortu podczas kąpieli, ponieważ jest on ciepłym materiałem.