Skip to content Skip to footer

Kolor oświetlenia nie jest bez znaczenia

Oświetlenie ma wpływ na efektywność pracy i funkcjonowania człowieka. Ważny jest dostęp do naturalnego światła, ale również odpowiednie dobranie sztucznej alternatywy.

Kolor oświetlenia nie jest bez znaczenia

Żarowki ledowe e14 mają największą gamę kolorystyczną dostępna na całym rynku oświetleń. Od ciepłych, intensywnych żółtych odcieni, aż po przygaszone biele wybór należy do Ciebie. A oprócz tego dostępne są lampy LED ozdobne, które mogą oprócz normalnego światła, emitować je w różnych, nietypowych kolorach.

W sklepach oraz biurach najczęściej wykorzystuje się jasne światło, pozwala to nie tylko oświetlić dane produkty, ale również wpływa na dobrą wydajność pracownikach. W miejscach, w których nie potrzeba zakładać żarówek o intensywnych barwach, można zakupić lampy LED z funkcją przyciemnienia.

Żarówka, która pomoże zaoszczędzić pieniądze i energię.

Oświetlenie ledowe przy ekonomicznym wykorzystaniu może starczyć na długie lata. Szacuje się, że nawet o 80% więcej pobieranej energii żarówki ledowe e14 zamieniają w światło niż ich zwykłe zamienniki. Dodatkowo nie potrzebują czasu na rozgrzanie się jak energooszczędne oświetlenie. Używanie tych żarówek pozwala do zminimalizowania zbędnego zużywania prądu.

Żarówki ledowe e14 podlegają takiej samej segregacji oraz utylizacji jak zwykłe. Jednak oświetlenie LED starcza na o wiele dłużej, więc czas pracy jednej trwa tyle, co żywotność kilku najprostszych lamp halogenowych. Oznacza to, że zmiana na żarówki led e14 jest bardziej przyjazne dla środowiska.

Czy żarówki ledowe e14 są bezpieczne?

Oświetlenie LED nie stanowi zagrożenia. Nie zawiera ono toksycznej i niebezpiecznej rtęci, z czego niewielu zdaje sobie sprawę, gdyż są mylone ze starymi jarzeniówkami. Dlatego ich ewentualne awarie oraz składowanie nie jest szkodliwe dla środowiska, oraz ludzi.

Żarówki ledowe e14 nie nagrzewają się, więc nie stanowią zagrożenia pożarowego, w przeciwieństwie do ich zamienników dostępnych na rynku. Co więcej, w przypadku ich dotknięcie ryzyko poparzenia jest niewielkie.