Skip to content Skip to footer

Kuchnia z nietypowymi rozwiązaniami

Chociaż moda wnętrzarska niejako narzuca nam pewien schemat zastosowania poszczególnych trendów w pomieszczeniach, nie znaczy to, że należy ślepo za nimi podążać. Zdecydowanie lepiej jest po prostu wybierać z poszczególnych rozwiązań te, które nam osobiście pasują i tworzą spójną całość. Przełamania stylistyczne są obecnie bardzo modne.

Ciut retro w nowoczesnej kuchni

Przykładem może być nowoczesna kuchnia z piekarnikiem retro. Czy te dwa style się ze sobą nie kłócą? Wręcz przeciwnie. Taki pomysł może być pewnym przełamaniem, dla których kuchnia vintage jest zbyt przesycona i potrzebują czegoś bardziej minimalistycznego, zaś piekarnik retro pasuje im do kuchni nowoczesnej, na przykład w bieli czy odcieniach drewna.

Na pewno będzie to interesujące rozwiązanie, przyciągające oko. Piekarniki retro bowiem są w taki sposób wykonane, że każdy detal wykończenia jest starannie zaprojektowany i wykonany. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. Wszystko przypomina styl lat 60.

Cała kuchnia retro

Jeżeli piekarnik retro to jeszcze za mało, szczególnie w dużej kuchni pięknie będzie wyglądała cała kuchnia w stylu babcinym. Tworzy ona wrażenie przytulności i przywodzi skojarzenia z dzieciństwem. Można ją zamówić u stolarza, który zaproponuje szereg możliwości, jeżeli chodzi o fronty kuchenne. Najbardziej modne dziś to te białe, ale nie jednolite. Kuchnia w takim stylu nie musi być droga, ponieważ spokojnie można ją wykonać z płyty.

Do tego oczywiście niezbędny jest zakup piekarnika retro, a także stylizowanej lodówki czy mniejszych sprzętów, takich jak ekspres do kawy czy toster. Wszystko razem będzie tworzyło piękną całość, jeżeli dodatki będą pastelowe, czarne lub miedziane. Kuchnia retro najlepiej wygląda w dużym domu, ale w bloku także można się na nią zdecydować.

Kolorowe meble

Innym nietypowym rozwiązaniem są meble w awangardowych kolorach. Chociaż większość kuchni w katalogach jest biała, warto byłoby przyjrzeć się mieszkaniom artystów, projektantów i innych osób, które mają niezwykłe wyczucie stylu.

Okazuje się, że takie osoby wybierają szafki czarne, ciemnoszare, czerwone czy też żółte. Biel natomiast pojawia się jedynie w dodatkach. Taka kuchnia przyciąga uwagę i szybko się nie nudzi.

Piekarnik retro znajdziesz w ofercie Lofra.pl