Skip to content Skip to footer

Ekologiczne poduszki z puchu gęsiego w designie pomieszczeń

Poduszki z puchu gęsiego na nowo stają się modne, co wynika m.in. z faktu, że uważa się je za zdrowe i bliskie naturze. Oprócz tego, że zapewniają wygodę mogą te stanowić ciekawy element wystroju designu pomieszczenia.

Poduszki z puchu gęsiego – w sam raz na zimniejsze noce!

Po okresie letnim odczuwa się znaczny spadek temperatury, co wynika także z chłodniejszymi nocami. Wówczas warto ogrzać się naturalnym puchem gęsim i sięgnąć po poduszki puchowe. W sezonie jesiennym oraz zimowym poduszki puchowe mają wiele zalet, m.in. takich, że zapewniają długi i pełen relaksu sen. Z powodzeniem mogą też wpisać się w wystrój pomieszczeń.

Jakie właściwości posiadają poduszki z naturalnego puchu?

Poduchy z naturalnym wypełnieniem dają gwarancję dobrego snu, zwłaszcza w zimne noce. Puch pochodzi od gęsi oraz kaczek, u których stanowi miękkie podszycie piór. Wyróżnia go higroskopijność, dlatego jesienią warto zaopatrzyć się w takie elementy do sypialni. Wiele osób zastanawia się czy puch, z uwagi na właściwości termiczne nie będzie powodował, że ciało w trakcie snu będzie się mocno pocić. Okazuje się, że takie obawy się bezpodstawne, ponieważ puchowe poduszki dobrze odprowadzają pot i powalają skórze swobodnie oddychać. Dzięki temu rankiem budzimy się wypoczęci i pełni energii na kolejny dzień.

Wygoda i ekologia w jednym!

Puchowe kołdry i poduszki są uważane za produkt ekologiczny, a przez to znacznie lepszy od syntetycznych zamienników. Co więcej, mogą po niego sięgać także osoby zmagające się z alergią, ponieważ puch gęsi lub kaczy nie zaszkodzi im. Zaletą używania poduszek i koder z naturalnym puchem jest także łatwość w wietrzeniu. Warto robić to regularnie, by zadbać o odpowiedni stan pościeli. Co istotne, puchowe kołdry, poduszki itp. mogą też z powodzeniem wpisać się w nasz wystrój sypialni. Można je nawlec w ulubione podszewki, jednocześnie ciesząc się estetycznym wyglądem oraz miękkością jaką zapewniają na co dzień. Lekkość, jaką zapewniają sprawia, że można je przenosić i nie ma problemów w trakcie np. sprzątania.

Współczesne kołdry puchowe mają strukturę kasetową, czyli odszyte kwadraty, wewnątrz których znajduje się puch. Dzięki temu nie przemieszcza się on po całej kołdrze i powoduje, że ciepło uzyskiwane jest równomiernie. To najlepsza gwarancja na to, że w jesienne i zimowe dni nie zmarzniemy!