Skip to content Skip to footer

Lampy retro – jakie rozwiązania są aktualnie modne?

Wnętrza urządzone w konwencji retro nie przestają cieszyć się popularnością. Zarówno styl vintage, jak i minimalizm w wersji retro to chętnie wybierane rozwiązania. W takich aranżacjach dużą wagę przywiązuje się do szczegółów. Wśród bardziej istotnych aspektów, które wpływają na charakter aranżacji pojawiają się lampy retro. Co warto wiedzieć o aktualnych trendach i jak wybrać funkcjonalne rozwiązania?

Aktualne trendy w konwencji retro

Choć omawiany styl cieszy się popularnością od dłuższego czasu, w urządzanych zgodnie z nim przestrzeniach wciąż pojawiają się nowe rozwiązania. Wszystkie pomysły bazują na modzie sprzed lat, odnaleźć tu jednak można akcesoria w wielu odsłonach. Żyrandole retro to zarówno wiszące modele o pokaźnych rozmiarach, jak i niewielkie, przylegające do sufitu lampy z atrakcyjnymi kloszami lub abażurami. Zastanawiając się nad tym, jakie akcesoria wybrać do swojego mieszkania, warto wziąć pod uwagę m.in. to, jakie kolory są obecnie uważane za modne. Co warto wiedzieć na ten temat?

Aktualne trendy postulują urządzanie wnętrz, które są przyjazne i skłaniają do wypoczynku. Dlatego też wśród najmodniejszych barw pojawiają się delikatne odcienie zielenie, beże i brązy. Popularnością cieszą się też biele i szarości. Lampy w stylu retro powinny sprawiać, aby pomieszczenia były jasne i przytulne. Warto stawiać na światło o żółtej barwie i osłony w ciepłych odcieniach.

Jak dopasować lampy do urządzanych pomieszczeń?

Wiszące, wieloramienne Żyrandole retro to rozwiązania polecane do wysokich i przestronnych pomieszczeń. W mniejszych pokojach sprawdzą się lampy przylegające do sufitu. Bez problemu odnaleźć można tutaj akcesoria z wieloma zdobieniami. Lampy w stylu retro to przede wszystkim modele metalowe i posiadające drewniane elementy. Do najbardziej cenionych zalicza się czarne egzemplarze o matowej powierzchni. Chętnie wybierane są też akcesoria w barwach miedzi i mosiądzu oraz emaliowane modele w przyjaznych barwach.

Oprócz głównego źródła światła w modnych i funkcjonalnych pokojach powinny pojawić się lampy retro stojące i stołowe. W tych kategoriach odnaleźć można wiele egzemplarzy z atrakcyjnymi kloszami lub abażurami, które nadadzą pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Wybierane akcesoria warto dopasować do własnego gustu oraz obowiązującej mody.