Skip to content Skip to footer

Lampy retro znów w modzie. Co warto wybrać?

Styl retro i vintage znów coraz częściej gości we wnętrzach. Gdy chcesz urządzić klasyczny salon lub sypialnię, a może myślisz o eklektycznym wnętrzu łączącym stare z nowym, sprawdź przygotowane przez nas modele lamp retro, które znajdziesz obecnie w sklepach.

Klasyczny żyrandol retro – nie tylko do salonu

Ze stylem retro najczęściej kojarzone są żyrandole. To wielopunktowe lampy wiszące, które zachwycają swoimi bogatymi zdobieniami. Żyrandole retro najczęściej wykonane z metalu w kolorze starego złota lub mosiądzu. Popularne są również czarne żyrandole.

Takie wiszące lampy retro najczęściej uzupełniane są o żarówki, które imitują świeczki. Można jednak spotkać się również z modelami z małymi tkaninowymi abażurami oraz ze szklanymi kloszami.

Efektowne Żyrandole retro mogą również sprawdzić się w innych wnętrzach poza salonem, na przykład w sypialni, a nawet w kuchni. Gdy zatem szukasz efektownej lampy, która też będzie jasno oświetlała wnętrze, żyrandol to najlepszy zakup.

Wiszące lampy retro – praktyczny wybór do wielu wnętrz

Jednopunktowe lampy w stylu retro mają uniwersalne zastosowanie. To oświetlenie, które będzie świetnie prezentowało się w salonie, kuchni, sypialni, na korytarzu, a nawet w łazience.

Producenci oferują obecnie różnorodne lampy retro wiszące, które zachwycają swoim niebanalnym wyglądem. Wśród nich można znaleźć modele z widocznymi wpływami stylu orientalnego, ale również loftowego.

Do popularnych modeli zaliczane są wiszące lampy retro z metalowymi kloszami w kształcie kuli oraz latarni, lampy ze szklanymi kloszami i z metalowymi ornamentami w pałacowym stylu oraz lampy retro nawiązujące do stylu przemysłowego, loft.

Lampy stołowe retro – piękne i użyteczne

Wspaniałym dodatkiem do salonu albo sypialni będą stołowe lampy w stylu retro. Mogą zdobić wnętrze, ale także zapewniać w nim praktyczne, dodatkowe oświetlenie.

Ponadczasowy wybór to lampa retro z ceramiczną lub metalową podstawą, która uzupełniona jest o tkaninowy abażur. Będzie pięknie prezentowała się na komodzie, stoliku dostawionym do kanapy lub na parapecie.

Z kolei na biurko w domowym gabinecie trafnym zakupem będzie metalowa lampa w stylu retro, która wyposażona jest w regulowany klosz.