Skip to content Skip to footer

Lampy wiszące czy niewielkie oświetlenie – co wybrać?

Jeszcze parę lat temu w większości nowocześnie urządzonych pomieszczeniach znajdowały się halogeny wpuszczone w sufit. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na lampy wiszące, które stanowią świetną ozdobę. Jak dobrać oświetlenie i co wziąć pod uwagę?

Zalety lamp wiszących

Nowoczesne lampy wiszące są dostępne w różnorodnych wzorach i kształtach. Można je dopasować praktycznie do każdej stylizacji. Nadają się zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. Wybór jest na tyle duży, że z powodzeniem można spędzić kilka godzin, szukając idealnej oprawy.

Lampy wiszące w porównaniu do halogenów czy plafonów stanowią doskonały element dekoracyjny. Można dobrać lampę do charakteru wnętrza lub wybrać całkowicie inny styl, który sprawi, że żyrandol będzie centralnym punktem pokoju.

W jakich pomieszczeniach warto zamontować lampę wiszącą?

Choć wiszące lampy kojarzone są najczęściej z salonem, to jednak ciekawe wzornictwo sprawia, że doskonale prezentują się one także w sypialni, kuchni, a nawet w łazience. Bardzo ważne jest wybranie lampy, która nadaje się do danego wnętrza.

Wybierając lampę do łazienki czy kuchni, należy zwrócić uwagę na jej odporność na wilgoć czy nawet wodę. Do pokoju dziecka najlepiej wybrać lampę z kilkoma żarówkami i bez drobnych elementów, które maluch mógłby oderwać. W sypialni idealna będzie lampa z żarówkami z regulowaną mocą świecenia, a w gabinecie na pewno dodatkowo przyda się lampka biurkowa.

Nowoczesne lampy wiszące w różnych wzorach i kształtach

Producenci opraw oświetleniowych oferują szeroką gamę wiszących lamp w różnych stylach. W ostatnim czasie na dużą uwagę zasługują designerskie modele, które przybierają dość nieoczywiste kształty. Są świetną ozdobą, a dodatkowo tworzą na suficie i w pokoju ciekawy pokaz świetlny.

Dużym powodzeniem cieszą się lampy z kryształkami lub elementami świecącymi, które pasują nie tylko do wnętrz urządzonych w stylu glamour. Można wybierać spośród lamp wykonanych z drewna, metalu czy wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Do wyboru są także różne rodzaje światła, które można dopasować do wnętrza i własnych potrzeb.