Skip to content Skip to footer

Lustra dekoracyjne – jak uczynić je prezentami?

Lustra dekoracyjne dzisiaj coraz bardziej przyciągają naszą uwagę w sklepach przede wszystkim dzięki wyjątkowej formie, jaką się charakteryzują. Coraz bardziej różnorodne kształty, coraz to ciekawsze wzory – to wszystko sprawia, że lustro dekoracyjne staje się idealnym pomysłem na prezent. W jaki jednak sposób dopasować lustro ozdobne do obdarowywanej osoby?

Krok pierwszy – aranżacja wnętrza danej osoby

Przede wszystkim warto zasadniczo przyjrzeć się mieszkaniu bliskiej nam osoby, którą zamierzamy obdarować pięknym lustrem dekoracyjnym. W końcu lustro, jakie kupimy zasadniczo musi pasować do jej wnętrza, szczególnie zaś do kolorystyki dodatków. Wyjątkowo istotny jest fakt, czy dodatki u dane osoby są raczej utrzymane w srebrze czy złocie? Generalni mogą być purpurowe itd. niemniej jednak okucia, klamki, ramki na zdjęcia itp. najczęściej właśnie mają jedną z tych dwóch barw.

Oczywiście style można czasem łączyć. Przykładowo jeśli dana bliska osoba ma wnętrze urządzone w stylu klasycznym, to sprawdzą się również niektóre lustra dekoracyjne pochodzące ze stylu industrialnego lub też art deco. Trzeba jednak z tym nieco uważać.

Krok drugi – charakter danej osoby

No właśnie – dalej trzeba spojrzeć zawsze na charakter danej osoby. Przykładowo zupełnie inne lustro będzie odpowiednie do silnej dziewczyny, która kocha robić karierę w biznesie, a inne do spokojnego pana, który ceni klasyczną muzykę i dawne zwyczaje.

W pierwszym przypadku świetnie się sprawdzi współczesne lustro do makijażu, które pięknie będzie prezentować w mieszkaniu u nowoczesnej dziewczyny. W drugim zaś można pomyśleć przykładowo o klasycznym lusterku do golenia, takim jakie były dawniej w XIX wiecznej Anglii.

Krok trzeci – lustro a rozmiary mieszkania

Jest to może krok dość banalny, niemniej często zapominamy o tym pomyśleć…Otóż chodzi o to, że nawet jeśli dobierzemy świetnie lustro dekoracyjne do charakteru danej osoby i do wyglądu jej mieszkania, to niestety nie do końca załatwia to sprawę.

Może bowiem dojść do takiej sytuacji, że bliskiej nam osobie lustro ozdobne będzie się bardzo podobało i będzie nim zachwycona… jednak okaże się, że zupełnie nie mieści się w jej domu. Warto zatem lepiej stawiać na standardowe, uniwersalne rozmiary luster.

Lustra dekoracyjne znajdziesz w ofercie Bengraversky.com.