Skip to content Skip to footer

Mieszkasz w Legnicy? Jak przygotujesz dom do sprzedaży?

Jeśli kiedykolwiek sprzedawałeś mieszkania bądź domy w Legnicy (co raczej jest mało prawdopodobne), musisz pamiętać o pewnych zasadach towarzyszących przygotowaniu do sprzedaży danej nieruchomości. Jakie to zasady? O nich przypomnisz sobie (bądź dowiesz się) z poniższego artykułu.

Wycisz dom

Jeśli sprzedajesz dom w Legnicy (dużym, ponad 100-tysięcznym mieście), warto zadbać o odpowiednim wyciszeniu jego wnętrza. Jak tego dokonać? Wystarczy zadbać o lepsze wyciszenie okien i ścian. Przekonasz się, że nowoczesne okna potrafią znacznie więcej wytłumić, niż w przypadku okien spotykanych jeszcze kilkanaście lat temu na rynku.

Jeśli masz naprawdę duże możliwości finansowe, możesz zadbać o ocieplenie domu. Bardzo często wykonuje się je w oparciu o styropian a więc tworzywo sztuczne, które bardzo trudno przenosi drgania wewnętrzne. Możesz też zainwestować w… tapicerowane meble. Bardzo dobrze tłumią one wszystkie dźwięki. Pamiętaj, że Legnica to duże miasto w którym nietrudno o niepotrzebne dźwięki.

Ociepl dom

Doskonała charakterystyka termiczna to podstawa, jeśli chodzi o użytkowanie współczesnego domu. Jeśli wystawiasz dom, bądź mieszkania na sprzedaż, musisz liczyć się z tym, że wyższa izolacyjność cieplna o wiele lepiej „sprzedaje się” na rodzimym rynku. Dotyczy to również wszystkich instalacji odzyskujących ciepło.

Jak ocieplić dom? Nie musisz wydawać od razu dziesiątek tysięcy złotych na budowę ocieplenia ścian. Pomyśl o wełnie mineralnej – zawsze możesz za jej pomocą wyłożyć dolną część poddasza. Nie zapominaj również o eliminacji wszystkich niepotrzebnych otworów wewnątrz domu. Nawet małe szpary generują duże straty ciepła.

Pomyśl o tym, co na zewnątrz!

Jak zwiększyć swoje szanse u kupców? Najlepiej, jeśli wywrzesz na nich pozytywne wrażenie od samego początku. Jak to zrobić w przypadku dużego mieszkania na sprzedaż? Najlepiej, dbając o otoczenie i elewację. Pomyśl o otynkowaniu domu, bądź jego ewentualnym pomalowaniu. Wbrew pozorom – nie jest to wcale takie kosztowne!

Jeśli zamierzasz wystawić mieszkania na sprzedaż, pamiętaj o ich odpowiednim otoczeniu. Legnica (a zwłaszcza jej centrum), to okolica w której brakuje drzew i zieleni. Dlaczego otoczenie Twojego domu nie powinno być taką „zieloną wyspą”? Już z daleka będzie się ona przedstawiała bardzo pozytywnie, co utwierdzi kupców w przekonaniu, że mają do czynienia z dobrym gospodarzem.

Artykuł powstał we współpracy ze Modernbud