Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto stosować preparaty proekologiczne?

Proekologiczne preparaty stają się coraz popularniejsze na rynku. Wyróżniają się one bardzo dużą skutecznością, porównywalną ze środkami chemicznymi. Są jednak o wiele mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego. Produkty tego typu to rozmaite tabletki, ekologiczne środki czystości, bakterie do szamba ekologicznego oraz oczyszczalni, a także aktywatory. Biopreparaty wykorzystują potencjał i efektywność mikroorganizmów w celach udrażniających i oczyszczających.

Bakterie i aktywatory do oczyszczalni

Środki proekologiczne zawierają szczególnie wysokie stężenie niezwykle przydatnych w wielu codziennych sytuacjach, pożytecznych bakterii. Są one w stanie utrzymać instalację na najwyższym poziomie sprawności, a także wyeliminować sytuacje związane z ich zatykaniem się. Dzięki swoim właściwościom, preparaty takiego typu odpowiadają również za usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Aktywatory pozwalają na eksploatację oczyszczalni wszelkiego rodzaju. Ekologiczne tabletki nadają się rozmaitych typów odpływów, w tym również zmywarek i pralek.

Rola mikroorganizmów w biopreparatach

Produkty tego typu posiada w swojej ofercie firma Biozym http://sklepekozet.pl/pl/c/Biozym/48. Niezwykle rozbudowany asortyment to doskonałej jakości biopreparaty i aktywatory, które zawierają mikroorganizmy o bardzo wysokim stopniu efektywności. W produktach firmy Biozym są one obecne w bardzo dużych dawkach. Za zlikwidowanie odoru, rozpuszczenie nagromadzonych złogów oraz udrożnienie drenażu czy kanalizacji odpowiadają natomiast rozmaite aktywne enzymy.

Zastosowanie biopreparatów

Środki te mogą być stosowane nie tylko podczas rozruchu, ale również w momentach całkowitego zatkania instalacji. Poleca się stosowanie produktów Biozym także profilaktycznie, starając się przy tym dawkować je w możliwie najbardziej regularnych odstępach czasu. W tym celu warto korzystać z rozmaitych, oferowanych przez sklep aktywatorów, a także saszetek, tabletek zawierających enzymy oraz bakterii nadających się do stosowania w szambie ekologicznym oraz oczyszczalniach.