Skip to content Skip to footer

Moda na rustykalne i dworkowe żyrandole pokojowe

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na dworkowe i rustykalne żyrandole pokojowe, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Porządne oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę i w dużym stopniu to właśnie ono decyduje o komforcie użytkowania danego wnętrza.

Eleganckie żyrandole rustykalne

Oryginalne żyrandole pokojowe bez żadnego większego problemu mogą zdobić nie tylko pomieszczenia utrzymane w stylu rustykalnym, ale również wnętrza urządzone w stylu dworkowym, który w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Eleganckie lampy żyrandole tego typu doskonale pasować będą do antyków i postarzanych mebli. Godne polecenia są przede wszystkim ozdobne lampy sufitowe, które są w stanie ożywić nawet najbardziej ponure pomieszczenia. Aranżacje rustykalne jak powszechnie wiadomo zazwyczaj posiadają nieco większe powierzchnie użytkowe, dlatego też warto postawić na żyrandole pokojowe o przynajmniej 5 punktach oświetleniowych. Niestety 5-ramienne lampy żyrandole mogą okazać się dość kosztownym wydatkiem, ale jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.

Na jakie lampy i żyrandole warto postawić?

W dworkowych i rustykalnych wnętrzach doskonale sprawdzą się również żyrandole świeczkowe, które doskonale podkreślają wybraną stylizację. Największymi atutami tego typu oświetlenia są niesamowite walory wizualne. Nie można zapominać również i o tym, że żyrandole świecznikowe wbrew pozorom zapewniają bardzo wydajne i przyjemne dla oka oświetlenie. Jest to idealny wybór dla osób, które poszukują oświetlenia do większego salonu. Godne uwagi są lampy pokojowe, które posiadają patynowaną powierzchnię. Lampy tego typu wyglądają starzej nawet od oświetlenia antycznego. Patynowane lampy pokojowe i żyrandole mogą pochwalić się nie tylko walorami dekoracyjnymi.

Kryształowe żyrandole zawsze w cenie

Oryginalny żyrandol kryształowy pasować będzie nie tylko do stylu rustykalnego, ale również do stylu glamour. Kryształowe żyrandole od wielu lat są najbardziej eleganckim i jednocześnie najciekawszym rozwiązaniem. W dużej mierze to właśnie dzięki kryształowymi żyrandolom można znakomicie pokreślić luksusowy charakter danego wnętrz. Oferta kryształowych żyrandoli jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.