Skip to content Skip to footer

Hokery – gdzie pasują i najważniejsze zasady ich doboru

Hokery, czyli wysokie stołki barowe stanowią coraz bardziej modne rozwiązanie aranżacyjne w różnych pomieszczeniach naszych domostw, a szczególnie w kuchni.

Dla kogo przeznaczone są hokery?

W zasadzie odpowiedź na to pytanie jest prosta – dla każdego. Obecnie rozmaitość w zakresie krzeseł barowych jest bardzo duża i każdy znajdzie coś odpowiadającego swoim preferencjom. Jest to jednak opcja nieco bardziej ekstrawagancka, która nadal bardziej przemawia do osób ceniących nowe trendy, oraz miłujących nowoczesność. Polacy w dużej mierze nadal bazują na standardowych krzesłach, ale często mając możliwość zobaczenia zastosowania hokerów, zaczynają się nimi bardziej interesować.

W jakiej kuchni warto zdecydować się na hokery?

Obecnie królują wnętrza w stylu skandynawskim i nowoczesnym, w których obrotowe krzesła kuchenne są na porządku dziennym. Generalnie hakery do kuchni są bardzo interesującym i praktycznym rozwiązaniem, dzięki któremu można zrezygnować z zajmującego wiele miejsca stołu. Zamiast stołu w kuchni musi być odpowiednio wcześniej zaplanowana i nadbudowana wyspa, przy której będą stały, np. eleganckie krzesła barowe drewniane. Kuchnia kształtem powinna przypominać gustowny lokal gastronomiczny, to bowiem przywodzi skojarzenia lady, przy której ludzie siedzą na hokerach a za tą ladą stoi barman serwujący drinki. Takie rozwiązanie jest świetne podczas wieczornych posiadówek czy też umożliwia szybkie i wygodne zjedzenie posiłku w obrębie kuchni.

Czym kierować się wybierając hakery do kuchni?

Po pierwsze wysokością mebla.

Powinna być odpowiednio dostosowana do wysokości blatu, a także do potrzeb i wzrostu osób, które będą z krzeseł korzystać. Warto zdecydować się na opcję regulacji wysokości.

Po drugie jakością ich wykonania.

Konkretniej chodzi tutaj o użyte do produkcji mebla materiały. Obicia powinny wykazywać się trwałością i odpornością na eksploatację. Przykładowo nie chcielibyśmy, aby siedzisko szybko nam się ścierało, zatem należy dobrać wytrzymały materiał. Ważna jest cała konstrukcja krzesła, to z czego wykonane są nóżki i czy jest ono stabilne, bowiem upadek z wysokiego stołka byłby bardzo niebezpieczny. Także siedzisko powinno być wygodne, niezbyt twarde, ale też nie za miękkie. Warto zwrócić uwagę na oparcie oraz podłokietniki.

Po trzecie designem.

Nie można pominąć tego jakże istotnego elementu, w końcu bowiem chodzi o wygląd naszego mieszkania. Hokery kuchenne dedykowane są do odmiennych wnętrz o zróżnicowanych stylach aranżacyjnych. Krzesła klasyczne sprawdzają się w klasycznych wnętrzach lub w stylu glamour, z kolei krzesła proste, minimalistyczne w tych bardzo nowoczesnych.