Skip to content Skip to footer

Najpowszechniejsze zastosowanie palladu

Pallad jest niezwykle wytrzymałym i surowcem. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie oraz obecne w bardzo wielu dziedzinach i branżach współczesnych gałęzi przemysłowych. Ponieważ możliwe jest jego wielokrotne przetwarzanie, placówki oferujące skup palladu oraz złom palladu cieszą się bardzo dużą popularnością.

Pallad w motoryzacji

Jednym z głównych materiałów, które powszechnie wykorzystywane są do produkcji katalizatorów samochodowych jest właśnie pallad. Przemysł motoryzacyjny na bardzo szeroką skalę korzysta z tego surowca, dlatego zużyte katalizatory niezwykle często trafiają na skup palladu. W tej dziedzinie wykorzystuje się niemal połowę ogólne zastosowania palladu, ponieważ jest on bardzo popularnym składnikiem przy wielu procesach produkcyjnych nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie pojazdów. Dzięki temu pallad cieszy się dużą estymą wśród producentów różnego typu wehikułów. Złom palladu w postaci części motoryzacyjnych bardzo chętnie przyjmowany jest przez miejsca skupu palladu. Pallad sprzedaż w skupie http://zlomweglika.pl/oferta. W skupach metali szlachetnych zaletą jest to że często to przredstawiciel skupu przyjeżdża do ciebie a nie ty do skupu.

Pallad w jubilerstwie

Skupem palladu zajmują się również jubilerzy. Niegdyś bardzo często materiał ten wykorzystywany był do tworzenia stopu z platyną. Jednak w dzisiejszych czasach stawki obowiązujące za platynę uległy znacznemu wzrostowi, przez co łączenie z nią palladu nie jest już tak opłacalne. Mimo to nadal powstaje biżuteria wykonana w stu procentach z palladu, bez łączenia go z platyną. Produkty tego typu rzadziej trafiają do miejsc złomujących pallad, ale nadal mogą być wiele warte.

Inne zastosowanie

Jako niezwykle popularny surowiec, pallad bywa często wykorzystywany również przy produkcji urządzeń elektronicznych. Znajduje on swoje zastosowanie zarówno w przemyśle komputerowym, jak i w dziedzinie telefonii komórkowej oraz sprzęcie radiowym i telewizyjnym. Istotną pozycję pallad zajmuje także w dziedzinie stomatologicznej, chirurgicznej oraz fotograficznej. Przy pomocy palladu produkowane są też kondensatory ceramiczne oraz elementy kontaktowe. Wszystkie zużyte przedmioty tego typu zanieść można na skup palladu, dzięki czemu materiał będzie mógł zostać poddany recyklingowi.