Skip to content Skip to footer

Nowoczesne krzesła z plastiku jako alternatywa dla tradycyjnych mebli

W wielu polskich mieszkaniach obecne są meble drewniane, które wybierane są ze względu na klasyczne wzornictwo. Coraz częściej projektanci sięgają również po plastik, wybierając go jako alternatywę dla drewna. Z tego materiału wykonuje się najczęściej krzesła i fotele oraz niewielkie stoliki czy ławy, jednak trend na meble z plastiku jest dość silny zwłaszcza wśród osób, które wybierają nowoczesne rozwiązania w wystroju mieszkań.

Krzesła z plastiku czyli jakie


Nowoczesne krzesła z plastiku mają niewiele wspólnego ze znanymi już krzesłami, jakie często wykorzystywane są na tarasach, balkonach czy ogródkach. Designerskie krzesła plastikowe wykonane są albo w całości z wytrzymałego plastiku, najczęściej nieprzezroczystego, albo z plastiku uzupełnionego o elementy z drewna i metalu, jakie wykorzystuje się do stworzenia stabilnej podstawy takiego krzesła. Jak wyglądają takie krzesła zobaczysz na stronie https://idealdesign.pl/krzesla-plastikowe-nowoczesne. Nowoczesne krzesła plastikowe mogą również posiadać system wykorzystujący ruchome kółka, jaki posiadają najczęściej fotele biurowe. Dzięki temu także nowoczesne krzesła plastikowe, zwłaszcza te z głębokimi siedziskami oraz wysokim oparciem, mogą być wykorzystywane podczas wielogodzinnej pracy przy biurku. W pokojach dziecięcych idealne mogą być nowoczesne krzesła z plastiku przezroczystego, które mogą mieć dość klasyczny kształt. W salonie z kolei warto postawić na krzesło plastikowe, osadzone na stabilnych drewnianych nóżkach, które można wykorzystać jako alternatywę dla wygodnego fotela.

Ważny staje się detal


Tradycyjne krzesła drewniane przyzwyczaiły użytkowników do określonej formy i kształtu, jakie zwykle ma krzesło. Natomiast designerskie krzesła plastikowe łamią schematy pod każdym względem. Decydując się na plastik projektanci sięgają również po plastik w bardzo oryginalnym kolorze lub też nadają krzesłom z plastiku bardzo ciekawe kształty. Ciekawa forma może obejmować samo siedzisko, często również uwzględnia oparcie, które bardzo rzadko jest klasycznym oparciem drabinkowym. Plastik daje się bardzo łatwo formować, dlatego nowoczesne krzesła plastikowe mają bardzo oryginalne siedziska i oparcia, a w wielu modelach pojawia się element ażurowy, który w całości tworzy strukturę krzesła. Krzesła z plastiku łamią również standard jeśli chodzi o ich wykończenie – zamiast równo rozmieszczonych, prostopadłych do podłoża nóżek pojawiają się w nich nóżki umieszczone pod kątem, ważny staje się również kształt nóżek oraz materiał, z jakiego je wykonano. Obok nóżek z plastiku wykorzystuje się także nóżki z drewna czy metalowe konstrukcje, zastępujące tradycyjne nóżki.