Skip to content Skip to footer

Oferty firm remontowych – co mogą zawierać?

Ile ludzi, tyle potrzeb. Każdy z nas potrzebuje czegoś innego, dlatego firmy remontowe w swoich ofertach mają możliwość wykonania różnych usług. Często są to działania na wielu płaszczyznach, począwszy od podstaw prac remontowych, aż po montaż różnych instalacji i składanie mebli. Wszechstronność i zgrany zespół specjalistów to zaleta każdej ekipy.

Remont od podstaw oraz wykańczanie wnętrza

Prace remontowe mogą dzielić się na gruntowną realizację większych projektów, od podstaw aż po wykończenie oraz same prace wykończeniowe, w wcześniej remontowanych wnętrzach. Obydwa te działania wymagają wcześniejszego przygotowania pola manewru. Na początku przygotowuje się ściany pod farbę lub tapetę i podłogę pod nową posadzkę.

Na początku prac ustala się z inwestorem wszystkie szczegóły dotyczące wyglądu wnętrza oraz doboru koloru farby, tapety, rodzaju podłogi. Można skorzystać z projektów takiej firmy, np.: usług i projektów firmy remontowej A.W. Construction. Ważna jest także usługa wyceny kosztów, czyli sporządzanie kosztorysu. Najlepiej, aby wycena została przeprowadzona na początku prac i była bezpłatna.

Instalacja elektryczna

Montaż instalacji elektrycznej to bardzo odpowiedzialne zadanie. Musi być wykonany przez wykwalifikowanego elektryka. Dobrze, jeśli wynajęta przez nas ekipa remontowa posiada taką osobę w swoim zespole. Nie opłaca nam się dodatkowo szukać oddzielnie specjalistów. Usługą montażu instalacji elektrycznej dostępna jest także w ofercie firmy z Zabrza A.W. Construction.

Nowoczesna i profesjonalnie wykonana instalacja elektryczna ma służyć na wiele lat. Ważne jest bezpieczeństwo, dlatego warto zainwestować w dobrych ekspertów. Po wykonaniu analizy i określeniu jaki jest wydatek energii elektrycznej w naszym domu można przystąpić do działań.

Ogrzewanie, ocieplenie i wentylacja

Aby utrzymać w domu odpowiednią temperaturę w okresie sezonu grzewczego, niezbędne będzie ogrzewanie (dostosowane do wielkości obiektu), ocieplenie oraz wentylacja. Te trzy najważniejsze elementy decydują o prawidłowym wydatku energii cieplnej. Dobrze wykonane ogrzewanie to nie wszystko. Liczą się także pozostałe elementy, często są wyznacznikami prawidłowej pracy systemów grzewczych.

Ocieplenie służy temu, aby zmniejszyć przepuszczalność ścian. Dzięki ociepleniu, nagradzane wcześniej ciepło nie ucieka i temperatura w pomieszczeniach utrzymuje się na stałym poziomie. Wentylacja to równie ważny temat, niestety często zaniedbywany. Warto poradzić się fachowców z doświadczeniem, chociażby z firmy A.W. Construction, którzy określą stan wentylacji w naszym domu. Szczelność kanałów wentylacyjnych ma ogromne znaczenie w utrzymaniu ciepła.