Skip to content Skip to footer

Oświetlenie na schodach

Jak właściwie dobrać oświetlenie na klatce schodowej? Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę? Jak dobrze zamontować oprawkę schodową? Na te pytanie inwestorzy szukają odpowiedzi, zarówno w trakcie remontu domu jak i przy urządzaniu nowego lokum.

Parametry oświetlenia schodowego

Halogeny schodowe to obecnie najchętniej wybierany rodzaj oświetlenia klatek schodowych, zarówno tych wewnętrznych jak i zewnętrznych. Technologia ich wykonania sprawia, że pozwalają na spore oszczędności energii przy jednoczesnym zachowaniu swoich walorów estetycznych. Kupując oprawki schodowe trzeba zwrócić szczególną uwagę na barwę światła oraz kąt świecenia. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że klatka schodowa jest miejscem, które wymaga jedynie doświetlenia, a nie intensywnego oświetlenia ostrym światłem.

Montaż halogenów

Halogeny schodowe najczęściej montowane są w puszce elektroinstalacyjnej, rzadziej są klejone na podłożu. Po zamontowaniu oprawek schodowych tworzą one dyskretne i eleganckie punkty na długości całej klatki. Bardzo często kolorystycznie komponują się ze ścianą i schodami tworząc po włączeniu niepowtarzalny klimat na całej długości schodów.Montaż halogenów schodowych jest niezwykle prosty i nie różni się niczym od montażu innego rodzaju oświetlenia. Trzeba tylko mieć na uwadze, że halogeny schodowe zewnętrzne różnią się nieco od halogenów wewnętrznych.

Gdzie kupić halogeny?

Halogeny schodowe można kupić w każdym punkcie handlującym akcesoriami elektroinstalacyjnymi oraz w sklepach internetowych. Oferta halogenów jest niezwykle bogata i zróżnicowana zarówno pod kątem kolorów jak i stylów wykonania.Dla fanów klasyki dostępne są halogeny schodowe w eleganckich ponadczasowych barwach imitujących drewno, zaś fani nowoczesnych rozwiązań mogą liczyć na ofertę oprawek w stylu modernistycznym.