Skip to content Skip to footer

Panele LED sufitowe

Każdy, kto płaci rachunki za energię elektryczną, zdaje sobie sprawę, że podwyżki prądu to coraz bardziej frustrujące działanie – najbardziej cierpią na tym gospodarstwa domowe, które oprócz zwykłego oświetlenia posiadają także inny sprzęt zasilany prądem z gniazdek.
By chociażby w części zaoszczędzić na rachunkach, warto zamiast zwykłych „prądożernych” żarówek zainstalować lampy LED, nowoczesne i ekologiczne oświetlenie.

Lampy LED

Oświetlenie LED to obecnie najbardziej ekonomiczne źródło światła wykorzystujące elektroluminescencyjne właściwości diod. Te produkty, dzięki swoim właściwościom mogą bez potrzeby ich wyłączania działać nawet przez bardzo długi czas. Obecnie, lampy LED wykorzystywane są w gospodarstwach indywidualnych, jak i obiektach przemysłowych.

Produkty te emitują silne światło w szerokiej rozpiętości białej barwy, od zimnej po ciepłą.

Panele LED sufitowe

Oświetlenie LED może przybrać wiele form – najczęściej to tradycyjny kształt żarówek, które można wkręcić w standardowe gniazda w zwykłych żyrandolach, taśmy z punktowymi diodami, mocowane do mebli, pod schodami czy w innych miejscach, girlandy światełek na choinkę oraz panele sufitowe LED montowane na sufitach jako pojedyncze sztuki lub jeden z elementów zespołu oświetlenia.Pomimo że na rynku dostępne są różne formy paneli LED to najczęściej wybierane są kwadraty lub prostokąty o dowolnych rozmiarach. Wielkość danego panela lub kompletu dobiera się do wielkości pomieszczenia, w którym mają być zainstalowane, ale na ogół, duże pomieszczenia oświetla się dużymi panelami lub nawet cały sufit się nimi pokrywa, natomiast mniejszym wystarcza pojedynczy panel lub kilka małych. Dużymi panelami oświetla się najczęściej korytarze, sale konferencyjne czy hale produkcyjne, natomiast małymi niewielkie pokoje, zaplecza socjalne lub toalety.

Nowoczesność kontra tradycja

Panele led sufitowe stały się zamiennikiem świetlówek i tradycyjnych żarówek – lampy LED nie emitują szkodliwego promieniowania, nie mają niekorzystnego działania na wzrok, nie oślepiają w momencie spojrzenia na to źródło światła, nie nagrzewają się, a więc nie generują dodatkowego ciepła i co więcej – nie stają się przyczyną oparzeń przy przypadkowym dotknięciu. Rozproszone światło wydobywające się z mlecznego klosza doskonale oświetla całe pomieszczenie jasnym blaskiem, którego barwę dobiera się podczas zakupu panela.