Skip to content Skip to footer

Podłoga w pokoju dziecięcym – dywan czy wykładzina?

Urządzenie pokoju dla najmłodszych często zajmuje nawet kilka miesięcy. Kupując do niego wyposażenie, zwracamy uwagę na coś więcej, niż tylko estetykę. Liczy się tu też bezpieczeństwo mebli i dodatków, a także łatwość utrzymania ich w czystości. Dotyczy to w szczególności podłogi. Co lepiej wybrać dla jej pokrycia – dywan czy wykładzinę?

Dywan w pokoju dziecięcym – nie każdy się sprawdzi

Przeglądając magazyny wnętrzarskie, łatwo jest dać się skusić stylowym aranżacjom pokojów dla maluchów. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystko, co będzie dobrze wyglądać na zdjęciach, sprawdzi się w praktyce. Tak właśnie sprawa ma się z dywanami w pokoju u dzieci. Po pierwsze, wyglądają one dobrze, ale warto zwrócić szczególną uwagę na materiały, z których są wykonane. Muszą być także dobrze przymocowane do podłogi, by nie wywołać niebezpiecznego upadku. Co więcej, w przeciwieństwie do solidnych wykładzin – oferowanych choćby na www.wykladziny-warszawa.pl/produkty – dywany są trudniejsze w utrzymaniu w czystości. Jako że nie wypełniają każdego centymetra podłogi, dostają się pod nie zanieczyszczenia, które trzeba usuwać.

Wykładzina dla dziecka – ładna i estetyczna

Zakup wysokiej klasy wykładziny do pokoju dziecięcego, na przykład na www.wykladziny-warszawa.pl/produkty, najczęściej sprawdza się o wiele lepiej, niż zastosowanie dywanu. Wykładzinę zamawiamy prawie zawsze na wymiar, dlatego mamy pewność, że będzie ona dokładnie wypełniała pokój.

Ułatwi to sprzątanie, a także zagwarantuje dodatkową izolację od zimna na podłodze, na której często bawi się dziecko. Na rynku istnieje tak duży wybór wykładzin, że łatwo znajdziemy coś wykonanego z nieszkodliwych dla zdrowia materiałów, a przy tym ładnego.

Jak wybrać właściwą wykładzinę?

Przy wyborze wykładziny do pokoju dziecka musimy uwzględnić wspomniane wyżej bezpieczeństwo, ale również wytrzymałość danej wykładziny na zniszczenie. Dzieci wpadają na przeróżne pomysły, co może skutkować uszkodzeniami wyposażenia.

Najważniejszą dla rodziców kwestia jest tu jednak długość i charakter włosia wykładziny. Im będzie dłuższe i bardziej delikatne, tym więcej czasu zajmie odkurzanie oraz pielęgnacja wykładziny.