Skip to content Skip to footer

Zakup kabiny prysznicowej – na co zwrócić uwagę?

Osoby, które są na etapie urządzenia łazienki, bardzo często zastanawiają się, na co zwrócić uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej. Z racji tego, że jest to wyjątkowo często eksploatowany element wyposażenia łazienki, powinna być ona sprzętem wysokiej jakości, który przez wiele sezonów będzie wyglądał i sprawował się wyśmienicie. Oto główne czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie kabiny:

Kabina prysznicowa a wielkość łazienki

Podczas wyboru kabiny prysznicowej przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wielkość łazienki. Bardzo często jest tak, że oczekiwania klienta skutecznie ogranicza ilość dostępnego miejsca. Osoby, które posiadają wyjątkowo małe łazienki, powinny wybrać taką kabinę, która nie będzie zawierała już i tak ograniczonej przestrzeni. Kabina o rozmiarze 80 x 80 cm to rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w najmniejszych pomieszczeniach, chociaż Komfort jej użytkowania może pozostawiać wiele do życzenia.

Kabiny prysznicowe – co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Dobra wiadomość dla klientów jest taka, że na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli kabin wysokiej jakości, takich jak Kabina armazi. Pochodzą od sprawdzonych i uznanych producentów, to też klienci, którzy się na nie decydują, mają pewność, że bez żadnych przeszkód będą z nich korzystać przez wiele długich lat.

Przy wyborze kabiny prysznicowej trzeba zwrócić uwagę na rodzaj szkła, z jakiego została wykonana. Znajdujące się w kabinie szyby pod wpływem uderzenia mogą stać się na drobne kawałki. Dlatego przy wyborze kabiny prysznicowej dobrze jest postawić na szkło hartowane, który Zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom kabiny

Aby mieć pewność, że dany model kabiny łatwo będzie utrzymać w czystości, dobrze upewnić się, czy jej producent stosuje specjalne powłoki ochronne. Wykonane są one z farby poliuretanowej która sprawia, że szkło kabiny nabiera właściwości hydrofobowych. Dzięki temu na szybie nie Osadzają się zacieki po mydle Czy w wodzie, a samo czyszczenie kabiny staje się wręcz przyjemnością.