Skip to content Skip to footer

Remont łazienki, kosztowne wyzwanie

Jak głosi starem przysłowie nic nie trwa wiecznie, nie trwają wiecznie też łazienkowe sprzęty. Czasem więc w wyniku awarii toalety bądź zużycia się poszczególnych elementów wyposażenia łazienki nadchodzi czas na remont. Jako że przełom wiosny i lata to najczęstszy czas rozpoczynania remontów zamieszczamy krótki poradnik w tematyce remont łazienki w Gliwicach. Jeśli mieszkasz w Gliwicach lub okolicach a Twoja łazienka wyraźnie czeka na remont bądź planujesz go w przyszłości ten artykuł jest dla Ciebie.

Remont – od czego zacząć?

Każdy remont a przede wszystkim remont łazienki należy zacząć od stworzenia wizji bądź projektu tego co zamierzamy tu osiągnąć. Może to być plan wypisany w punktach, może drobny rysunek stanu w jakim znaleźć się ma łazienka po remoncie. Trzeba zastanowić się jakie elementy zamierzamy w łazience wymienić i jak zamierzamy je ustawić.

Przy tym punkcie najlepiej wykonać kosztorys remontu. Należy uwzględnić wszystkie szczegóły, od glazury podłogowej i ściennej po armaturę łazienkową oraz wybór oświetlenia. Jeśli zamieramy zmieniać lokalizację wanny czy pralki niezbędne będą też nowe przyłącza a więc dochodzi nam koszt rurek. Oczywiście należy pamiętać także o kosztach robocizny, do remontu łazienki najlepiej pozyskać wykwalifikowanych specjalistów ze sprawdzonej ekipy budowlanej, wśród których będą hydraulicy, glazurnicy i specjaliści nadzoru. Mamy wtedy pewność, że remont zostanie wykonany z pełnym profesjonalizmem.

Remont łazienki w gliwicach – wybór armatury i glazury

Wykonując remont niechybnie czeka nas zakup armatury łazienkowej i glazury. W mieście Gliwice jest kilka sklepów oferujących tego typu towary. Są zarówno hurtownie jak i mniejsze punkty sprzedaży. Choć towar w obu lokalizacjach jest podobnej jakości to jednak ceny są wyraźnie niższe w hurtowniach.

Powoduje to, że lepiej zaopatrywać się w hurtowniach gdzie dodatkowo przyuczona kadra doradzi nam jakie płytki najlepiej wybrać i jaka jest ich jakość. Mniejsze sklepy mając mały ruch najczęściej chcą zbyć wszystko co mają na stanie i będą zachęcać do zakupu tego co aktualnie im zbywa.

Po zakupach

Po dokonaniu zakupów należy rozpocząć roboty budowlane kolejno najpierw montując przyłącza i rurki a dopiero potem kłaść glazurę. Wielu ludzi popełnia błąd kładąc najpierw glazurę a potem muszą skuwać ją by położyć pod spodem rurki. Jest to bezsensowne, zabiera czas i podwaja koszty. Dlatego najważniejsze by wykonać plan robót a potem ściśle się go trzymać. Daje to dobre efekty i zapewnia dobrą organizację pracy oraz szybki termin ukończenia robót.