Skip to content Skip to footer

Narzędziowe domki drewniane przy domu

Domki narzędziowe drewniane są wyposażeniem, które wydaje się być niezwykle przydatne, szczególnie przy dużych domach z ogrodem pozbawionych garażu, w którym można by przechowywać narzędzia ogrodowe.

Jak wybrać domek?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego rozmiary. Jeśli potrzebujemy schować do niego duże narzędzia, a w okresie zimowym także meble ogrodowe – nie może on być zbyt mały. Dobrze jest również ocenić, ile miejsca możemy na niego poświęcić w przydomowym ogródku. Ogromny domek być może pomieści wszelkie niezbędne rzeczy, ale jednocześnie zajmie ogromną powierzchnię, która może być wykorzystana w inny sposób.

Wybierając domek, warto także zwrócić uwagę na jego kształt. Sama powierzchnia może być zadowalająca, jednak ze względu na krótką jedną ścianę i bardzo długą drugą – może się okazać, że nie jesteśmy w stanie zmieścić tam najpotrzebniejszych rzeczy. Rozmiary drzwi wejściowych także mają duże znaczenie, szczególnie przy konieczności przechowywania wewnątrz dużych przedmiotów. W takiej sytuacji najkorzystniejszym i najpraktyczniejszym rozwiązaniem mogą być domki dwudrzwiowe, w których możliwe jest otwarcie obydwu skrzydeł lub tylko jednego w zależności od potrzeb.

Dobrej jakości materiały

Domki narzędziowe drewniane w założeniu mają posłużyć przez wiele lat. Dlatego dobrze jest zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane, czy deski są grube, a także czy zostały odpowiedni zaimpregnowane. Dzięki takiej wiedzy możemy ocenić, czy domek będzie w stanie przetrwać wiele lat bez uszkodzeń i nieestetycznego wyglądu czy gnicia związanego z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Równie duże znaczenie ma jakość materiałów użytych przy układaniu dachu. Jeśli pokrycie dachowe nie będzie odpowiednie, dach może przeciekać, tym samym nie zapewniając znajdującym się wewnątrz przedmiotom należytej ochrony. Na jakiekolwiek pokrycie się zdecydujemy, musi ono być ułożone równo i dokładnie – bowiem tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że wnętrze jest chronione przed opadami atmosferycznymi.

Dopasowany do stylu domu

Warto również zwrócić baczną uwagę na wygląd domku. Dobrze, jeśli będzie on pasował do ogólnego wyglądu otoczenia domu. Dzięki temu, uzyskamy jednolity efekt, który będzie estetyczny i funkcjonalny.

Dobrym pomysłem jest również pomalowanie domku na kolory zbliżone do tych użytych przy elewacji domu. Zapewni to świetny efekt, który dodatkowo spełni funkcję dekoracyjną.

Domki narzędziowe drewniane znajdziesz w ofercie Megiw