Skip to content Skip to footer

Rodzaje wanien ze względu na funkcje

Zakup taniej wanny do łazienki to dosyć spore wyzwanie dla niejednej osoby. Obecnie w sklepach jest tak duży wybór, że nie wiadomo na co się zdecydować. Z pewnością nie warto przepłacać, ponieważ tania wanna sprawdzi się podobnie jak ta z wyższej półki. Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę jest potrzebne? Wanny zazwyczaj dzieli się przede wszystkim na materiał wykonania, jednak warto również zwrócić uwagę na inną kwestię, która może okazać się kluczowa. Jakie zatem rodzaje wanien można wyróżnić?

Wanna standardowa

Jeśli tania wanna to priorytet warto zdecydować się na taką standardową, czyli po prostu zwykłą tanią wannę bez jakichkolwiek udziwnień. Tutaj najlepiej sprawdzi się albo wanna stalowa dostępna w różnych kształtach i kolorach, albo tania wanna akrylowa, którą można zakupić w nietypowym kształcie. Wielu osobom wydaje się, że taka tania wanna to niezbyt dobry zakup, jednak prawda jest taka, iż charakteryzuje ją dosyć wysoka jakość za dosyć niską cenę.

Wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem z pewnością nie należy do najtańszych rozwiązań, jednak posiada dodatkowe funkcje, które dla wielu osób mają bardzo duże znaczenie. Za sprawą takiej właśnie wanny można w domowej łazience urządzić sobie salon spa, dzięki czemu nie trzeba specjalnie jechać do salonu kosmetycznego. Obecnie w sklepach można zakupić wanny z masażem wodnym, powietrznym oraz mieszanym (wodno-powietrznym), a więc każda osoba z pewnością znajdzie coś, co sprosta jej oczekiwaniom. Warto jednak wiedzieć o tym, iż taka wanna może okazać się sporym wydatkiem, dlatego, jeśli komuś zależy na zakupie taniej wanny z hydromasażem, to musi czekać na wyprzedaże lub promocje.

Wanna z prysznicem

Taka wanna 2 w 1 to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się idealnie w łazience o dosyć małej powierzchni. W takiej wannie zamontowany jest specjalny parawan, a także panel prysznicowy co z pewnością jest dosyć ciekawym rozwiązaniem. Warto zdecydować się na taką właśnie dosyć tanią wannę, gdy nie dysponuje się zbyt duża przestrzenią.