Skip to content Skip to footer

Sauna w domu dla każdego

Dzisiaj życie płynie bardzo szybko. Musimy dużo pracować, często wracamy dopiero późno do domu, jesteśmy spięci. Na skutek niedospania, przemęczenia chorujemy, przeziębiamy się. Oczywiście najlepszym lekarstwem na to jest odpoczynek. Jednak jedno urządzenie zainstalowane w domu znacząco nam w tym pomoże. Jakie?

Sauna do domu

Otóż będzie to sauna! Brzmi to dziwnie prawda? Sauna do domu kojarzy nam się z luksusem, z bogactwem i wydaje nam się, że praktycznie jedynie najbogatsze osoby na to stać. Tymczasem ceny są dość przystępne- na pewno na miarę większości obywateli.

A co z instalacją? Czy ten proces przypadkiem nie jest bardzo skomplikowany? Nie- praktycznie każdy z nas może go wykonać nawet samodzielnie. Dzisiaj bowiem na rynku dostępnych jest wiele prefabrykatów- są one zazwyczaj gotowe dla saun do domu o wymiarze 1,2×1,2×2,5 cm. Są to już gotowe ściany, sufity, podłogi- wystarczy to poskręcać.

Wybór sauny

Jak zatem widać- posiadanie sauny w domu wcale nie jest takim trudnym przedsięwzięciem. A jakie sauny możemy mieć w domu? Najczęściej wybierana jest sauna na podczerwień. Charakteryzuje się ona tym, że zamiast klasycznego pieca znajdują się tam wymienniki podczerwone. Dzięki temu zarówno temperatura, jak i wilgotność ą umiarkowane. To z kolei sprawia, że możemy wchodzić do takiej sauny nawet codziennie.

Jednak oczywiście to wcale nie musi być koniecznie sauna infrared. Wiele osób preferuje saunę fińską- tutaj panuje bardzo wysoka temperatura, ale za to wilgotność powietrza jest poniżej 10 %. Z kolei w saunie parowej, czyli tzw. łaźni rzymskiej temperatura osiąga 60 stopni, ale za to wilgotność sięga 100%

Zalety sauny

Podsumowując można zatem stwierdzić, że sauna do domu jest praktycznie na wyciągnięcie naszej ręki. Pozostaje jednak bardzo rzeczowe pytanie- po co nam ona? Otóż jak zostało to wspomniane na początku taka sauna znakomicie poprawi odporność oraz pomaga się odprężyć i niweluje napięcie mięśni. To jednak nie wszystko.

Taka sauna doskonale również działa na skórę- pomaga oczyścić organizm ze wszelkich toksyn. Stymuluje produkcję niektórych hormonów, które sprawiają, że jesteśmy senni. Pomaga nam zatem całościowo odprężyć się po ciężkim dniu i szybko zasnąć głębokim snem- z czym wiele osób ma przecież problemy. Dodatkowo sauna dotlenia tkanki i komórki, pomaga przy skręceniach, naderwaniach, zwichnięciach oraz działa pozytywnie na kondycję fizyczną i psychiczną.

Artykuł powstał we współpracy z Megiw