Skip to content Skip to footer

Skoki spadochronowe – co warto o nich wiedzieć?

Skoki spadochronowe nad morzem to jedno z ekstremalnych przeżyć, dlatego dobrze jest się do tego wydarzenia specjalnie przygotować. Przed samym skokiem przechodzi się kurs, który pozwala nam na to, by skoczyć bezpiecznie. Dzięki temu można obsłużyć sprawnie spadochron, co jest bardzo ważne w trakcie skoku.

Jak przygotować się do skoku w tandemie?

Wiele osób decyduje się na skoki spadochronowe nad morzem w tandemie, gdyż wtedy czuje się bezpieczniej, jeśli obok jest instruktor, który czuwa nad spadochronem. Jednak mimo to, każdy uczestnik kursu musi przejść szkolenie, by w razie potrzeby pomóc instruktorowi. Przed każdym skokiem skoczek musi podpisać także wszystkie dokumenty, które poświadczają to, że dobrowolnie zgodził się na skok i jest w pełni świadomy tego, co ma zamiar zrobić.

Czy trzeba przygotowywać się do skoków w pojedynkę?

Jeśli decydujemy się na skok samodzielnie, to trzeba wcześniej nauczyć się, jak obchodzić się z całym sprzętem oraz różnymi akcesoriami, które posiada skoczek. Trzeba także wcześniej zrobić wszystkie potrzebne badania lekarskie i można przystąpić do wielogodzinnego kursu teoretycznego. Przed pierwszym samodzielnym skokiem uczeń musi wykonać kilka poprawnych skoków w asyście doświadczonych skoczków, dzięki czemu będzie miał pewność, że poradzi sobie sam w powietrzu.

Jakie ubranie założyć na skok ze spadochronem?

Najczęściej skoczkowie dostają klubowe kombinezony, które zapewniają pełne bezpieczeństwo skoczka. Warto też pamiętać, że jeśli ma się długie włosy, to należy je przed skokiem związać. Ważną kwestią jest także obuwie, które musi być sportowe i przede wszystkim wiązane, by nie spadło ze stopy w trakcie oddawanego skoku.

Czy skok ze spadochronu może być prezentem urodzinowym?

Bardzo często taki skok ze spadochronem jest wręczany jako bon urodzinowy dla osoby, która lubi takie wyzwania. Jest to na pewno niezapominane przeżycie i świetny oraz praktyczny podarunek, który zostanie wykorzystany. Warto jednak pamiętać, że taka osoba musi być pełnoletnia.

Skoki spadochronowe nad morzem to fantastyczne wydarzenie, zwłaszcza w letnie dni, kiedy widoczność jest najlepsza i można zobaczyć okolicę z lotu ptaka. Warto też dodać, że większość osób po pierwszym skoku najczęściej decyduje się także na kolejne skoki, które z czasem stają się coraz lepsze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.