Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę przy zakupie poduszki?

Wybór idealnej poduszki do spania wcale nie jest taki łatwy biorąc pod uwagę fakt, jak wiele różnych modeli dostępnych jest na rynku. Tymczasem poduszka 40×60 jest niezbędnym elementem sypialni i większość osób nie wyobraża sobie bez niej nocnego wypoczynku.

Jakie konsekwencje zdrowotne może nieść ze sobą źle dobrana poduszka?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiedni dobór poduszki to kwestia, która jest bardzo ważna dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia. Właściwie dopasowana poduszka umożliwia podparcie kręgosłupa i głowy, co daje mięśniom możliwość rozluźnienia i odpoczynku.

Niestety, wiele osób nie przywiązuje uwagi do wyboru prawidłowej poduszki i w efekcie budzi się rano z dokuczliwymi bólami karku i sztywnością mięśni. Nie wszyscy wiedzą, że nieodpowiednia poduszka może również stać się przyczyną bezdechu nocnego i chrapania.

Na co zwrócić uwagę, kupując poduszkę?

Trzeba pamiętać o tym, że poduszka powinna być dopasowana do materaca. Przykładowo – miękki materac i twarda poduszka 40×60 z pewnością nie są dobrym połączeniem, ponieważ nie umożliwiają przybrania naturalnej pozycji ciała w trakcie snu. Dlatego zakupu poduszki należy dokonać dopiero wtedy, kiedy wejdzie się w posiadanie właściwego materaca.

Aby kupić odpowiednią poduszkę, najlepiej jest przeprowadzić mały test. Polega on na tym, że należy położyć się na plecach, w takiej pozycji, by poduszka podpierała szyję, a ramiona spoczywały na materacu. Twarz powinna być ułożona równolegle do sufitu. W takiej pozycji głowa nie powinna odchylać się do tyłu, a podbródek nie może przylegać do klatki piersiowej. Jeśli głowa spoczywa w poprawnej, poziomej pozycji, śmiało można zdecydować się na zakup konkretnej poduszki.

Poduszka – twarda czy miękka?

Wiele osób decyduje się na zakup poduszki, biorąc pod uwagę jedynie swoje upodobania. Tymczasem jej twardość jest bardzo ważnym czynnikiem, który może mieć wpływ na komfort snu. Poduszka twarda powoduje większy ucisk na ciało, ale jednocześnie się nie zapada. Z kolei miękka poduszka 40×60 dopasowuje się do kształtów ciała, może jednak utrudniać nieco oddychanie. Każda osoba powinna znaleźć dla siebie idealną twardość poduszki, która umożliwi jej wygodny sen.

Poduszki 40×60 znajdziesz w ofercie Vege Home.