Skip to content Skip to footer

Stare lampy w nowoczesnym mieszkaniu?

Mogłoby się wydawać, że lampa retro pasuje wyłącznie do wnętrz „w dawnym stylu”. Nic bardziej mylnego! Jest to świetna opcja do aranżacji nowoczesnych – wystarczy jedynie wykazać się odrobiną kreatywności, a z pewnością nasze mieszkanie zyska niepowtarzalnego wyrazu. Możliwości jest tak wiele, że każdy znajdzie formę oświetlenia odpowiednią do swojego mieszkania. Stare lampy również mogą być efektowne.

Po pierwsze kolory

Lampa retro powinna być kolorowa, tak aby zwracała na siebie uwagę wszystkich znajdujących się w pobliżu. Oczywiście w dużej mierze jest to kwestia gustu, jednak żywe odcienie prezentują się niezwykle ciekawie. Na topie są stare lampy w odcieniach czerwonym, pomarańczowym, żółtym, a nawet różowym. Posiadając taki model nie będziemy potrzebować żadnych dodatków, Wnętrze stanie się radosne, a także klimatyczne.

Decydując się na zakup starej lampy musimy zwrócić uwagę na detale, gdyż to właśnie one wpływają na całokształt. Standard wykonania powinien znajdować się na wysokim poziomie. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że oświetlenie przetrwa w doskonałym stanie przez długie lata. Bardzo ważne jest to, aby nawet po czasie lampa prezentowała się, jak w momencie zakupu. Ponadto powinna być one bezawaryjna, tak aby jej użytkowanie było bezpieczne i bezproblemowe. Pamiętajmy, że wszelkie usterki to dodatkowe koszta.

Fantazyjne formy

Żyrandol retro o fantazyjnej formie to genialna propozycja dla osób, które lubią niesztampowe kształty. Wystarczy ciekawie ukształtowana konstrukcja, aby całe pomieszczenie zyskało wyrazistości. Poszukując idealnego modelu sprawdźmy nie tylko sklepy stacjonarne, ale również internetowe. W e-sklepach wybór jest znacznie większy. Dodatkowym plusem są korzystne ceny. Czasami można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Planując zakup żyrandola retro warto wziąć pod uwagę wyprzedaże. Zwykle modele ze starszych kolekcji są sprzedawane w bardzo okazyjnych cenach. To prosty sposób na to, aby zaoszczędzić. Dobrej jakości żyrandol retro wcale nie musi być drogi. Nierzadko wystarczy jedynie dobrze się rozejrzeć, aby znaleźć atrakcyjny model, który jednocześnie nie będzie kosztował majątku. Pamiętajmy, aby nie rezygnować z jakości. Oświetlenie to inwestycja na lata. Powinno być ono wytrzymałe i odporne na warunki otoczenia.